TVP Historia liderem kanałów dokumentalnych

TVP Historia w styczniu 2015 roku po raz pierwszy została liderem oglądalności wśród wszystkich dostępnych w Polsce dokumentalnych kanałów tematycznych, wyprzedzając Fokus TV, Discovery Channel i National Geographic.

Jeszcze w 2010 roku kanał TVP Historia nie był dostępny w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, a jego udziały w oglądalności wynosiły 0,02%. W styczniu br. osiągnął zaś wynik 37-krotnie lepszy, bo 0,74%, przy czym wzrost w stosunku do stycznia roku poprzedniego wyniósł 32,14%.

Wynik ten jest szczególnie dobry, gdy weźmie się pod uwagę, że pozostałe stacje z rankingu anten dokumentalnych mają szerszą tematykę, która przyciąga z zasady większą liczbę odbiorców, a także – znacznie większe środki na zakupy, własne produkcje i promocję. Dotyczy to przede wszystkim trzeciej w rankingu stacji – Discovery Channel, którego udział w styczniu wyniósł 0,63%, po spadku w ciągu roku o 15,97%, czwartej – National Geographic (spadek z 0,51% udziału do 0,39%), a także BBC Knowledge, której udział zmalał o 26,59% do 0,13% – czytamy w komunikacie Telewizji Polskiej.

Druga pozycja należała do nadającego od maja ub.r. kanału Fokus TV, także obecnego w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Jego udział w rynku to 0,71%.

Najpopularniejszymi programami emitowanymi na antenie TVP Historia są: „Sensacje XX wieku”, „Było nie minęło” oraz serial „Wspaniałe stulecie”. Dobre wyniki odnotowują też poszczególne filmy dokumentalne, zarówno polskie („Dotknięcie Anioła”), jak i zagraniczne („Pocałunek Putina”).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *