TVP Kultura coraz chętniej oglądana

25 czerwca br. o godzinie 19:30 TVP Kultura przeprowadzi transmisję uroczystej gali z wręczenia dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla osób działających w sferze kultury, m.in. artystów, twórców, animatorów kultury, menedżerów.

Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznawana jest od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. W 2012 roku uhonorowani nimi zostali m.in.: Ewa Demarczyk, Agata Kulesza, Anda Rottenberg, Wojciech Smarzowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Paweł Łysak, Stanisław Barańczak, Marek Niedźwiecki i portal legalnakultura.pl.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w Arkadach Kubickiego w Warszawie. W roli gospodarzy wystąpią: Katarzyna Pakosińska i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Nosowska, laureatka nagrody z 2011 roku, którą usłyszymy w repertuarze Agnieszki Osieckiej.

Powtórka programu przewidziana jest na 26 czerwca o godzinie 11:05.

Warto dodać, że dzięki możliwości odbierania TVP Kultura na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej o 48% wzrosła oglądalność stacji w maju 2013 roku wśród kanałów filmowych.

Dzięki temu kanał znalazł się na szóstym miejscu w zestawieniu w grupie docelowej 4+, wyprzedzając takie stacje jak Ale Kino+, HBO czy Canal+. W grupie komercyjnej 16-49 TVP Kultura znalazła się na ósmym miejscu pod względem oglądalności kanałów filmowych, również wyprzedzając Canal+ i Ale Kino+.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *