TVP Kultura na festiwalu Solidarity of Arts 2014

TVP Kultura zaprasza na ponad trzygodzinną transmisję głównego wydarzenia festiwalu Solidarity of Arts 2014. Koncert, na którym wystąpi m.in. zdobywczyni trzech nagród Grammy amerykańska wokalistka i kontrabasistka Esperanza Spalding oraz zaproszeni przez nią goście, będzie największym wydarzeniem jazzowym sezonu w Polsce i zarazem jednym z najważniejszych jazzowych wieczorów w historii naszego kraju.

Goście i gospodyni widowiska Esperanza+ to artyści z łącznym dorobkiem 35 najbardziej prestiżowych nagród międzynarodowego przemysłu muzycznego, wykonawcy od dziesięcioleci wygrywający lub będący w ścisłej czołówce najpoważniejszych światowych plebiscytów muzyki jazzowej.

Koncert odbędzie się na scenie plenerowej Filharmonii Bałtyckiej. Gwiazdą wieczoru i gospodynią koncertu jest Esperanza Spalding, towarzyszyć jej będą m.in. saksofonista Wayne Shorter, pianista Herbie Hancock, basista Marcus Miller i perkusistka Terri Lyne Carrington. Ponadto zagrają Wojciech Waglewski i Voo Voo z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Kapela ze Wsi Warszawa oraz Leszek Możdżer i Zbigniew Namysłowski.

Solidarity of Arts 2014

Emisja: sobota, 16 sierpnia, godzina 21:00

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *