TVP Kultura na festiwalu „Literacki Sopot”

Pierwsza edycja festiwalu „Literacki Sopot” coraz bliżej. Od 18 do 22 sierpnia literatura opanuje całe miasto. TVP Kultura współtworzy to przedsięwzięcie i będzie gościć w Sopocie w dniu inauguracji. Organizatorem festiwalu „Literacki Sopot” jest Urząd Miasta Sopot. Partnerem festiwalu jest Instytut Książki, a przy jego organizacji współpracują także: Fundacja Nagrody Literackiej NIKE, Instytut Reportażu i TVP Kultura.

Przez pięć dni literatura zawładnie całym Sopotem. Pojawi się na molo, w Państwowej Galerii Sztuki, Dworku Sierakowskich, na placach, ulicach, w kawiarniach i klubach. Będzie okazja do spotkania z najważniejszymi autorami polskiej sceny literackiej, m.in. z Andrzejem Stasiukiem, Wojciechem Jagielskim, Joanną Bator, Małgorzatą Szejnert, Mariuszem Szczygłem, Jackiem Hugo-Baderem, Ignacym Karpowiczem, Ewą Winnicką, Wojciechem Tochmanem. Specjalnym gościem będzie Jurij Andruchowycz, który pojawi się również na scenie muzycznej. Wśród wydarzeń festiwalowych znajdą się warsztaty reportażu, spotkania z przedstawicielami pism literackich, targi książki, pokazy reportaży telewizyjnych o literaturze wybranych specjalnie przez TVP Kultura i spotkania autorskie.

Częścią festiwalowych działań jest również plebiscyt na „Najgorętszą książkę lata”. Lista pozycji, na które można głosować znajduje się na stronie TVP Kultura. Zwycięską książkę poznamy w trakcie inauguracji festiwalu – 18 sierpnia, a wśród głosujących rozlosujemy nagrody książkowe.

W sobotę 18 sierpnia TVP Kultura będzie przez cały dzień gościć w Sopocie. Zapraszamy na rozmowy i relacje o godzinie 17:00 i 20:30. Od godziny 21:00 będziemy transmitować wyjątkowe wydarzenie, koncert Andrzeja Stasiuka, nagrodzonego w tym roku Gwarancją Kultury za tom opowiadań „Grochów” oraz Mikołaja Trzaski inaugurujący festiwal Literacki Sopot.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *