TVP Kultura z nową oprawą graficzną (grafika)

TVP Kultura z okazji swoich 10. urodzin wprowadziła nowy logotyp oraz nową oprawę graficzną anteny. Autorką oprawy, która ma podkreślać kreatywność, otwartość, bliskość anteny, jest młoda artystka, graficzka i ilustratorka Julia Mirny.

tvpkulturanowylogotypNowy projekt jest bardzo odważny i wyrazisty. Mocne kolory, ekspresyjne wzory, czcionka na bazie malowanych liter oraz wycięte, animowane twarze to jego znaki rozpoznawcze.

– Twarz zdradza charakter, emocje, jest symbolem tożsamości. Zmieniające się twarze występujące w animacjach można interpretować jako różne twarze kultury lub też – bardziej dosłownie – jako twarze i oczy widza – o swoim projekcie opowiada Julia Mirny. Animacje przygotowane przez artystkę są humorystyczne i niepokojące zarazem, autorka często sięga do poetyki absurdu. Projekt dopełnia muzyka skomponowana przez siostry Barbarę i Zuzannę Wrońskie z grupy „Ballady i Romanse”.

Urodzinom TVP Kultura i nowej oprawie graficznej kanału towarzyszyć będzie kampania reklamowa na antenach Telewizji Polskiej oraz kampania w mediach zewnętrznych (outdoor, radio, Internet), która zakończy się w połowie maja.

tvpkultura10lat

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *