TVP Kultura zaprasza na filmowe hity

W ten weekend i na początku nadchodzącego tygodnia filmową rozrywkę na najwyższym poziomie zapewni TVP Kultura. Jak co tydzień TVP Kultura przygotowała kilka znakomitych propozycji filmowych, które po prostu trzeba obejrzeć.

„3:10 do Yumy”
W sobotę TVP Kultura zaprasza na western „3:10 do Yumy”, opowieść o heroicznym dążeniu do sprawiedliwości i próbie zostania bohaterem, mimo bycia „zwykłym człowiekiem”. W kraju panuje susza. Farmer Dan (Christian Bale) musi znaleźć sposób na to, by utrzymać rodzinę. Mężczyzna przyjmuje zatem ofertę szeryfa. Wraz z dwoma innymi ochotnikami Dan ma konwojować niebezpiecznego przestępcę Bena (Russell Crowe) na stację kolejową. Tam zaś – punktualnie o godzinie 3:10 – powinien umieścić go w pociągu jadącym do Yumy, miasta, w którym znajduje się więzienie. Sprawę utrudnia fakt, że śladem konwojentów podążają towarzysze Bena, chcący odbić go za wszelką cenę.
Emisja: sobota, 19 stycznia, godzina 20:20 i 02:45

„Tak, tak”
W niedzielę TVP Kultura nada komedię „Tak, tak”, reżyserski debiut Jacka Gąsiorowskiego. Marek (Zbigniew Zamachowski) przyjeżdża do Warszawy po studiach na Sorbonie. Znajduje pracę w telewizji i… zaczyna spotykać się z kobietami. Nie da się ukryć, że Marek nie jest zbyt stały w uczuciach. Wkrótce jednak poznaje Krystynę (Maria Gładkowska), dla której jest – wreszcie – gotów poświęcić niemal wszystko.
Emisja: niedziela, 20 stycznia, godzina 20:50

„Oczy szeroko otwarte”
W poniedziałek TVP Kultura wyemituje dramat obyczajowy „Oczy szeroko otwarte”, opowieść o zakazanej miłości dwóch mężczyzn.
Aaron (Zohar Strauss) zatrudnia w swoim sklepie mięsnym pomocnika Ezriego (Ran Danker). Niespodziewanie pomiędzy mężczyznami rodzi się więź. Jednak ich uczucia są skazane na potępienie ze strony innych.
Emisja: poniedziałek, 21 stycznia, godzina 20:20

„Wojna polsko-ruska”
W środę TVP Kultura zaprezentuje Wojnę polsko-ruską, adaptację głośnej powieści Doroty Masłowskiej. Dresiarz Silny (Borys Szyc) podczas kilku dni przeżywa mnóstwo przedziwnych sytuacji. Zażywa amfetaminę, nienawidzi „Ruskich”, wiele nieistniejących rzeczy jawi mu się jako prawdziwe. Ponadto spotka na swej drodze kilka kobiet, z którymi nawiązuje… dość specyficzne relacje.
Emisja: środa, 23 stycznia, godzina 21:00

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *