TVP najlepiej oceniana przez Polaków

Telewizja Polska jest najlepiej oceniana przez Polaków wśród wszystkich najważniejszych instytucji życia publicznego, w tym też spośród wszystkich najważniejszych polskich mediów – wynika z marcowych badań CBOS.

O TVP dobre zdanie ma aż 82% badanych, zaś na przeciwnym biegunie uplasował się Narodowy Fundusz Zdrowia z zaledwie 16% ocen pozytywnych. Na drugim miejscu w badaniu tym uplasował się TVN z 80% zaufaniem i identycznym jak TVP, bo 12% odsetkiem ocen negatywnych. Trzeci jest Polsat z 79% ocen dobrych, a czwarte Polskie Radio – 77%.

Generalnie sześć pierwszych miejsc w rankingu obejmującym 30 instytucji życia publicznego zajmują media: poza wymienionymi jeszcze RMF FM na miejscu piątym i Radio Zet, które zajmuje szóste miejsce – ex quo z pierwszą „niemedialną” instytucją, czyli Prezydentem RP, któremu ufa 71% Polaków. Medialnym wyjątkiem jest Radio Maryja cieszące się zaufaniem tylko 30%.

Ponad połowa badanych ufa także Policji (67%), Wojsku (66%), samorządom i Kościołowi Rzym.-kat. (po 62%) oraz NBP (59%).

W przypadku Telewizji Polskiej wart zauważenia jest systematycznie rosnący trend ocen pozytywnych w ciągu ostatniego roku: jeszcze w marcu 2013 roku ocen pozytywnych było 71%, a we wrześniu – 79%. Podobne wzrosty odnotowuje Polsat, a niewielki spadek w stosunku do września odnotował tylko TVN.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *