TVP ogłosiła krajowe eliminacje na Eurowizję 2016

Telewizja Polska ogłasza krajowy konkurs, którego celem jest wyłonienie utworu i wykonawcy reprezentującego Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Szwecji. Zgłoszenia należy nadsyłać do TVP, do dnia 8 lutego 2016 roku.

Telewizja Polska zaprasza wykonawców do udziału w eliminacjach, podczas których widzowie Jedynki (głosując w czasie trwania koncertu finałowego) wybiorą piosenkę i wykonawcę, który weźmie udział w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwecji.

Zgłoszenia należy nadsyłać TVP do 8 lutego br., lista utworów zakwalifikowanych do krajowych eliminacji ogłoszona zostanie przez specjalną Komisję Konkursową do dnia 16 lutego 2016 roku.

Utwory zgłoszone na specjalnym formularzu muszą posiadać oryginalną muzykę i tekst (w dowolnym języku) oraz nie mogą:
a. trwać dłużej niż 3 minuty łącznie z wybrzmieniem dźwięku,
b. być opracowaniami lub fragmentami opracowań melodii ludowych oraz tzw. „coverami” i/lub tzw. „loopami”, czyli kompozycjami lub fragmentami kompozycji („coverów” lub „loopów”) wprowadzonymi już przez innych wykonawców lub wykonawcę, którego dotyczy zgłoszenie, do rozpowszechniania na jakichkolwiek polach eksploatacji lub wykonywanych na żywo z udziałem publiczności przed dniem 1 września 2015 roku,
c. być publikowane, emitowane na antenach radiowych i telewizyjnych oraz wykonywane publicznie, także wersji „demo” lub w innej aranżacji przed dniem 1 września 2015 roku.

Regulamin eliminacji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.eurowizja.tvp.pl

Koncert finałowy krajowych eliminacji odbędzie się 5 marca br. w siedzibie TVP. Natomiast 61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10-14 maja 2016 roku w Szwecji, w Sztokholmie. TVP1 HD wyemituje trzy koncerty – I półfinał w dniu 10 maja, II półfinał w dniu 12 maja, w którym wystąpi reprezentant Polski oraz finał konkursu w dniu 14 maja.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *