10 najlepszych wyselekcjonowanych z aż 200 polskich piosenek premierowych oraz 10 utworów Czesława Niemena usłyszą i zobaczą widzowie TVP1 HD podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, 6 czerwca, o godzinie 20:30.

Koncert “SuperPremiery2014” otworzy 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który odbywał się będzie od piątku do niedzieli pierwszego czerwcowego weekendu (6-8 czerwca br.). Koncert premierowych piosenek jest najstarszym realizowanym w ramach Festiwalu w Opolu, w którym gwiazdy walczą o nagrodę im. Karola Musioła. W tym roku komisja kwalifikująca piosenki nie miała łatwego zadania. 10 premierowych utworów, z 200 zgłoszonych do konkursu, wybrali przedstawiciele TVP, Polskiego Radia, Super Expressu oraz portalu Onet.pl. Podczas koncertu następujące piosenki wykonają:

– Halina Mlynkova – “Ostatni raz”
– Maciej Maleńczuk & Psychodancing – “Cygańska dusza”
– Lemon – “AKE”
– Mrozu – “Nic do stracenia”
– Piersi – “07 zgłoś się”
– VOX & Legendarne Melodie – “Tęczowy most”
– Adi Kowalski – “Do diabła z miłością”
– KOMBII – “Jak pierwszy raz”
– Jacek Stachursky – “Najwyższy czas”
– Ewelina Lisowska – “We mgle”

Ubiegłoroczna edycja “SuperPremier” zgromadziła przed telewizorami ponad 4 mln widzów, pokonując inne programy rozrywkowe w stacjach komercyjnych. W koncercie przyznane zostaną nagrody: SuperPremiera TVP1, SuperPremiera Radiowej Jedynki, SuperPremiera Super Expressu i SuperPremiera Onet.pl. Znani są już także uczestnicy Koncertu “SuperDebiuty2014”. W tym roku debiutujący artyści zaśpiewają utwory Czesława Niemena. Na opolskich deskach, walcząc o Karolinkę – nagrodę Prezydenta Miasta Opole (współorganizatora Festiwalu) wystąpią:

– Aleksandra Strunin
– Diana John – finalistka konkursu organizowanego przez Miasto Opole
– Iwona Kmiecik
– Justyna Schneider
– Karolina Skrzyńska
– Mateusz Ziółko z Zespołem – finalista jesienno/zimowej edycji Voice of Poland
– Michał Kaczmarek
– Michał Szyc
– Natalia Lubrano
– Zespół Kid Brown

Źródło: Telewizja Polska