TVP Polonia w wysokiej rozdzielczości – HD

TVP Polonia – pierwszy program satelitarny Telewizji Polskiej, łączący miliony rodaków rozsianych po całym świecie, zmienia standard nadawania programu z jakości SD na HD.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

Program TVP Polonia w jakości HD będzie można odbierać od 1 września 2020 satelitarnie, natomiast operatorzy kablowi będą przełączać się na nowy standard sukcesywnie, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych.

Stałe podnoszenie jakości technicznej kanałów oferty programowej jest ważnym celem jaki postawiła sobie Telewizja Polska. Ambicją TVP jest aby wszystkie nasze programy docierały do widzów co najmniej w jakości HD, co sukcesywnie realizujemy – zauważa Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

TVP Polonia to telewizja adresowana głównie do Polonii i Polaków za granicą oraz do obcokrajowców interesujących się Polską. Misją kanału jest niezmiennie tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą, podtrzymywanie tożsamości, języka ojczystego i kultury.

Telewizja Polonia już od 27 lat łączy Polaków na całym świecie. Mamy wiernych widzów, którzy z nami rozpoczynają i kończą dzień. Zmieniamy się dla nich, udoskonalamy zarówno program, jak i jakość obrazu i dlatego, od 1 września wprowadzamy emisję programów w rozdzielczości HD – mówi Magdalena Tadeusiak – Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.

Obok filmów fabularnych, seriali, audycji rozrywkowych oraz informacyjnych, TVP Polonia oferuje widzom na świecie unikatowe produkcje, których nie znajdą na innych kanałach telewizyjnych. Są to programy o życiu i działalności środowisk Polonii i Polaków w różnych krajach i regionach świata, reportaże i filmy dokumentalne przedstawiające wybitnych rodaków i ich osiągnięcia.

Dzięki TVP Polonia widzowie otrzymują też codzienną porcję wiadomości z kraju w języku polskim – program informacyjny „Polonia 24” oraz angielskim – „Focus on Poland”.

Jeden z naszych rodaków, mieszkający od wielu lat poza krajem, powiedział: „Oglądam Telewizję Polonia, bo kocham Polskę. Polskę, która jest po prostu piękna” – mówi dyrektor TVP Polonia. – Zapraszam więc do oglądania bogatej i różnorodnej oferty programowej, bo pokazujemy w niej wszystko, co w Polsce ważne, interesujące i piękne. I już od 1 września – w technologii HD.

W przypadku wystąpienia problemów technicznych z odbiorem, prosimy o kontakt na adres email: widzowie.tvppolonia@tvp.pl.

TVP Polonia będzie również dostępna w jakości HD za pośrednictwem Internetu na tvppoloniastream.tvp.pl.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *