TVP powtórzy „Ciemności skryją ziemię” na trzech antenach

W związku z ogromnym zainteresowaniem emisją dokumentu „Ciemności skryją ziemię” w Dwójce, nadawca publiczny zdecydował o kolejnych powtórkowych emisjach filmu na trzech antenach: TVP2 HD, TVP Kultura i TVP Historia.

Najpierw dokument o niemieckich obozach koncentracyjnych z unikalnymi materiałami filmowymi wykonanymi w ostatnich dniach wojny przez wojskowych operatorów alianckich armii, m.in. w Buchenwaldzie, Majdanku, Auschwitz i Dachau pokaże ponownie TVP2 HD – w poniedziałek 23 lutego o godzinie 22:50 w stałym paśmie „Czy świat oszalał?”.

Następnie 4 marca, w środę, o godzinie 20:20 wyemituje ten film TVP Kultura, a następnie już w sobotę 7 marca o godzinie 21:40 – TVP Historia.

Przypomnijmy, że podczas premierowej emisji, 27 stycznia, mimo późnej pory, „Ciemności skryją ziemię” w reż. Andre Singera obejrzało aż trzykrotnie więcej widzów, niż zwykle o tej porze ogląda Dwójkę – aż 1 mln 874 tys. widzów, czyli prawie co czwarty (udziały – 24%), spośród tych, którzy oglądali wtedy telewizję. Tymczasem tegoroczna średnia dla tego dokumentalnego pasma w Dwójce to 816 tys. widzów (udziały – 9,7%).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *