Telewizja Polska w najbliższych tygodniach promować będzie nowości programowe, jak i kolejne edycje pozycji cieszących się już uznaniem i zainteresowaniem. Kampanię promocyjną zaplanowano m.in. w prasie, radiu i Internecie. Kampaniom zewnętrznym towarzyszyć będą spoty autopromocyjne oraz działania PR.

Telewizja Polska przygotowała niezwykle interesującą i pełną nowości ofertę programową – mówi Iwona Bocian-Zaciewska, dyrektor Biura Marketingu TVP. – W jesiennej kampanii widoczne będą zarówno silne marki Telewizji Polskiej, jak np. “The Voice of Poland”, czy “Rolnik szuka żony”, jak również nowości: “Prokurator”, “Dziewczyny ze Lwowa” oraz “Kryptonim szef”.

Kampanie zewnętrzne jesiennych propozycji TVP1 HD: “Dziewczyny ze Lwowa”, “Kryptonim szef” i “Rolnik szuka żony” potrwają od 24 sierpnia do 27 września.

Kampania nowego serialu “Dziewczyny ze Lwowa” to outdoor-siatki wielkoformatowe oraz reklama w komunikacji miejskiej, radiu, prasie telewizyjnej i kobiecej oraz Internecie.

Nowy program “Kryptonim Szef” wspierać będzie kampania oparta o radio, prasę telewizyjną i Internet, a także reklamę w komunikacji miejskiej.

Działania promocyjne dla jednego z najpopularniejszych programów ostatniego roku, nagrodzonego Telekamerą 2015, “Rolnik szuka żony”, obejmą: outdoor, radio oraz prasę telewizyjną i kobiecą.

Również 24 sierpnia wystartują kampanie wspierające nowości TVP2 HD: “Prokurator” i “The Voice of Poland”. Potrwają do 30 września. Kampania “The Voice of Poland” w dużej części realizowana będzie w Internecie. Działania obejmą także promocję specjalnie przygotowanej aplikacji “The Voice of Poland – Zostań Trenerem”, dzięki której każdy będzie mógł Zostać Trenerem “The Voice of Poland”, zbudować własną drużynę, głosować na swoich ulubionych uczestników w czasie rzeczywistym i to na każdy etapie programu. Aplikacja to również dostęp do zakulisowych informacji, ciekawostek o Trenerach, ich karierze i drużynach, a także aktualności i ekskluzywne materiały z planu programu. Ponadto w programie pojawi się nowy V-reporter, vloger – Rezigiusz. Oznacza to obecność programu w mediach i na portalach społecznościowych. Kampania muzycznego show obejmie również outdoor (siatki wielkoformatowe oraz tablice), reklamę w radiu i prasie.

Szczególnie polecam nowy serial kryminalny TVP2 “Prokurator”, na podstawie scenariusza napisanego przez braci Miłoszewskich – mówi Iwona Bocian-Zaciewska. Kampania reklamowa “Prokuratora” została zaplanowana w kinach. Serial otrzyma wsparcie także w radiu, prasie i Internecie. W rolach głównych Jacek Koman i Wojciech Zieliński.

Media zaplanował i zakupił dom mediowy Maxus-Warszawa.

Źródło: Telewizja Polska