TVP przedstawiła trenerów 2. edycji The „Voice of Poland”

W telewizyjnym show TVP  „The Voice of Poland. Najlepszy głos” wystąpią w roli trenerów Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk oraz Baron i Tomson z grupy Afromental. Pierwszy odcinek 2 marca o godzinie 20:05 na antenie Dwójki.

Na antenę TVP2/HD powraca wielkie muzyczne talent-show, zatytułowane „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Podobnie jak w pierwszej edycji programu, która miała swoją premierę jesienią 2011 roku, dzięki profesjonalnym trenerom oraz współpracującym z nimi sztabem specjalistów, utalentowani, debiutujący wokaliści zrobią milowy krok w swojej karierze. Podczas drugiej edycji „The Voice of Poland” w rolę trenerów wcielą się Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk z TSA oraz Baron i Tomson z Afromental.

Nowy skład trenerski to jednak nie jedyna nowość, którą zaskoczą widzów twórcy „The Voice of Poland”. Program wzbogacony zostanie o kilka punktów zwrotnych, które podniosą dramaturgię rywalizacji. Jedną z nich będzie możliwość przejęcia przez pozostałych trenerów uczestnika konkurencyjnej drużyny, który odpada z rywalizacji na etapie „Bitwy”. Twórcy drugiej edycji planują też większy nacisk położyć na elementy „reality show”, które pozwolą widzom bliżej poznać swoich faworytów.

„The Voice” to program, który odniósł ogromny sukces na świecie i jest obecnie emitowany w 47 krajach. Największy sukces spośród uczestników pierwszej polskiej edycji show odniósł Rafał Brzozowski, którego debiutancki singiel „Tak blisko” został hitem tegorocznego lata i gościł w czołówkach list przebojów największych stacji radiowych. Na rynku fonograficznym doskonale radzi sobie także zwycięzca 1. edycji „The Voice of Poland”, Damian Ukeje. Jego debiutancka płyta ukaże się już na początku lutego, a singiel z tej płyty zdobywa listy przebojów rockowych rozgłośni.

Nowa odsłona „The Voice of Poland” – podobnie jak pierwsza edycja – składać się będzie z kilku etapów. W trakcie „Przesłuchań w ciemno” każdy z trenerów wybiera dwunastu uczestników, którzy trafią do jego drużyny. Trenerzy nie widzą śpiewających osób, siedząc na specjalnych fotelach odwróconych tyłem do sceny. Wybierając wokalistę, polegają wyłącznie na swoim słuchu i intuicji. Gdy głos uczestnika zachwyci któregoś z trenerów, ten odwraca się, a uczestnik automatycznie trafia do jego zespołu. Co dzieje się w sytuacji, gdy odwróci się więcej niż jeden trener? Wówczas to uczestnik decyduje, z kim będzie współpracować.

Po tym etapie rozpoczyna się „Bitwa”. Wokaliści zmierzą się w duetach z kolegami z tej samej drużyny, a trenerzy zdecydują, który z ich podopiecznych opuści program. Następnie w odcinkach na żywo trenerzy i widzowie wybierają Najlepszy Głos w Polsce.

Program będzie trwał 12 tygodni.

Emisja w każdą sobotę od 2 marca, o godzinie 20:05 na antenie TVP2/HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *