„South Park” z polskim dubbingiem od 1 lutego w Comedy Central

Comedy Central startuje z 15. sezonem serialu w wersji z polskim dubbingiem. Kultowa i znana na całym świecie kreskówka dla dorosłych doczekała się polskiej odsłony. Postaci będą dubbingowane m.in. przez Bartosza Obuchowicza, popularnego aktora młodszego pokolenia, znanego z roli Tomka Burskiego w serialu „Na dobre i na złe”. Nie zabraknie również profesjonalnych aktorów głosowych – jednym z nich jest Mateusz Narloch, który pracował przy takich produkcjach, jak: „Big Time Rush” czy „iCarly” – doskonale znanych z anteny Nickelodeon. W postać pana Mackey wcieli się Grzegorz Pawlak – znany polski aktor teatralny i lektor, który jest „głosem” kilku stacji telewizyjnych, a także odgrywał takie postaci, jak: Skipper z „Pingwinów z Madagaskaru” i Lord Darth Vader z serii filmów „Gwiezdne Wojny”.

„South Park” to kontrowersyjna kreskówka, wobec której nikt nie przejdzie obojętnie. Realizowana przez dwóch trzydziestolatków (Treya Parkera i Matta Stone’a), produkcja łamie wszelkie możliwe tabu i szarga wszystkie świętości. Rezultatem są ciągłe oskarżenia wobec twórców. Doskonałym przykładem jest 200. odcinek, gdzie bohaterowie naigrywają się z islamskich przekonań. Dzień po emisji, w Internecie zawrzało – posypały się groźby pod adresem twórców „South Parku”. Twórcy „South Park” wzięli też „na tapetę” papieża, scjentologów, a także niezliczoną liczbę słynnych postaci polityki i show biznesu. Kontrowersje dotyczą również niecenzurowanych dialogów. Serial zajął ostatnio pierwsze miejsce w rankingu najbardziej lubianych animowanych serii dla dorosłych wg magazynu „Entertainment Weekly”.

Animowana seria przedstawia absurdalne losy mieszkańców stanu Kolorado, których przygody są też trafnym komentarzem do aktualnych wydarzeń. Bohaterami są czterej ośmiolatkowie: Stan, Kyle, Cartman i Kenny, którzy nie używają wyszukanego słownictwa i wiecznie pakują się w tarapaty. Produkcja ze względu na swoją popularność i nieugięty charakter, emitowana jest od dziesięciu lat i doczekała się aż 16 sezonów.

Prosta i jednocześnie nowatorska technika animacji pozwala twórcom na tworzenie odcinków w ciągu jednego tygodnia. Dzięki temu, wydarzenia i zjawiska opisywane w odcinkach są wyjątkowo aktualne. Parker i Stone sami piszą scenariusz, reżyserują, produkują oraz podkładają głosy pod postaci, często są też autorami muzyki.

Twórcy „South Parku” zostali wyróżnieni nagrodą Peabody za „poszerzanie granic wolności słowa surowym komentarzem społecznym” w 2005 roku.

Twórcy polskiej wersji językowej i obsada:

Tekst piosenki tytułowej – Michał Skarżyński
Reżyseria – Maciej Kowalski
Kierownik produkcji – Dorota Nyczek
Operator – Michał Skarżyński

Postaci:
Cartman – Maciej Kowalik
Stan – Bartosz Obuchowicz
Kenny – Maciej Kowalski
Kyle – Mateusz Narloch
Clyde – Bartosz Obuchowicz
Butters – Jacek Kopczyński
Craig – Mateusz Narloch
Pan Garrison – Miłogost Reczek
Pan Mackey – Grzegorz Pawlak
Token – Mateusz Narloch
Wendy – Brygida Turowska
Żabi Książę – Grzegorz Kwiecień
Catatafish – Miłogost Reczek

„South Park”

Premiera: piątek, 1 lutego, godzina 20:00
Emisja: piątki i soboty, godzina 20:00 i 20:20

southparkwasy

Źródło: VIMN Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *