TVP realizuje zdjęcia do kolejnego sezonu serialu „Korona Królów. Jagiellonowie”

Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do najbardziej wyczekiwanej przez widzów kontynuacji serialu historycznego pt. „Korona Królów. Jagiellonowie”. W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, a Annę Cylejską zagra Milena Staszuk. Reżyserem serii jest Krzysztof Łukaszewicz.

Sprawdź godziny emisji serialu „Korona Królów” w PROGRAMIE TV

Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego – Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie. Po śmierci Konrada von Jungingena Wielkim Mistrzem zostaje jego żądny krwi brat Ulryk. Jagiełło zdaje sobie sprawę, że pokój z Krzyżakami jest kruchy, wie także, że wojna jest nieunikniona i tylko ona oddali raz na zawsze krzyżackie zagrożenie. 15 lipca 1410 r. dwie wielkie armie stają na wzgórzu Grunwaldu – rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Zwycięstwo nad Krzyżakami wzmacnia pozycję Jagiełły w Europie.

„Korona Królów. Jagiellonowie” to produkowany z rozmachem serial Telewizji Polskiej. Emocji dostarczy widzom m.in. pokazana widowiskowo bitwa pod Grunwaldem. W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów. W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych.

Reżyserem tej serii jest Krzysztof Łukaszewicz, twórca takich filmów jak „Karbala”, czy „Lincz”. Producentem ze strony Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP jest Jolanta Filipowicz („Ludzie i bogowie”).

W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, w roli Anny Cylejskiej widzowie zobaczą Milenę Staszuk. W obsadzie  serialu  znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Zdjęcia realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków m.in. w:  Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu. Sceny plenerowe zostaną zrealizowane na terenie parków narodowych i puszcz m.in.: w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie, w Drewnicy. Zdjęcia ruszyły 17 stycznia br. i zakończą się w  grudniu.  Serial będzie miał 125 odcinków.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *