TVP Rozrywka ruszy w połowie kwietnia 2013 roku

Już wkrótce powstanie nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej. TVP Rozrywka rozpocznie emisję w poniedziałek ,15 kwietnia br. Za stworzenie i działanie nowego kanału odpowiedzialny będzie zespół TVP2/HD.

W miniony czwartek 28 lutego 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała TVP S.A. koncesję na rozpowszechnianie nowego wyspecjalizowanego programu telewizji publicznej. TVP Rozrywka to już 9 kanał tematyczny Telewizji Polskiej (nie licząc emitowanego w Internecie TVP Parlament). To równocześnie drugi, po TVP Seriale, kanał tworzony w ramach struktur i siłami Dwójki. Początek emisji planowany jest 15 kwietnia 2013 roku.

Oferta programowa TVP Rozrywka przewiduje najlepszy rodzimy repertuar rozrywkowy, na który składają się m.in. bogate zasoby TVP, a także aktualna produkcja publicznego nadawcy. To propozycja skierowana do szerokiego odbiorcy, pozbawiona przemocy i sensacji.

W ramówce TVP Rozrywka pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, spektakle i widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i audycje muzyczne, teleturnieje, konkursy, a także filmy komediowe i wybrane seriale.

Na razie nie ma informacji co do dostępności TVP Rozrywka na cyfrowym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *