„Wiadomości”, „Teleexpress” oraz „Panorama” z własnymi serwisami HbbTV

8 marca Telewizja Polska uruchamia oficjalnie na swojej platformie hybrydowej trzy nowe serwisy HbbTV przygotowane dla głównych redakcji informacyjnych TVP1/HD i TVP2/HD – „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy”. Dzięki tej usłudze widzowie uzyskują nowe możliwości pogłębiania wiedzy zawartej w materiałach newsowych. Aplikacje dla „Wiadomości”, „Panoramy” i „Teleexpressu” mimo podobnej, spójnej struktury architektonicznej akcentują specyfikę, styl i charakter każdego z tych programów, zarówno w warstwie graficznej, jak i merytorycznej. Menu umieszczone po lewej stronie ekranu składa się z właściwych danej redakcji kategorii tematycznych.

„Wiadomości”, czyli flagowy program informacyjny TVP1/HD zamieszczą w telewizji hybrydowej rozszerzone informacje, na które w wydaniu brakuje czasu. Odbiorcy HbbTV znajdą dodatkowe treści w 6 blokach tematycznych, np. w kategorii Biznes poznają dokładne wartości obniżki stóp procentowych, a pełny cytat zwycięzcy Srebrnych Ust odszukają w Rozmaitościach. Pozostałe kategorie to: Najważniejsze, Polska, Świat i Redakcja.

Na hybrydę stawia też „Teleexpress” – najszybszy program informacyjny TVP. W aplikacji przedstawi informacje, które są jego specjalnością, czyli reporterskie ciekawostki z kraju i ze świata, najlepszą muzykę, nowości książkowe, ludzi o wyjątkowych zdolnościach. „Teleexpressowe” kategorie to: Najciekawsze, Zakręceni, Przedział, Tele-Hit i Kontakt do Redakcji.

„Panorama” jako główne pasmo informacyjne w Dwójce eksponuje w swoim serwisie hybrydowym działania prospołeczne, czyli aktualne kampanie społeczne i wydarzenia, które je promują. Dział Społeczeństwo zawierać będzie konkretne informacje o tym komu i jak można pomóc. Stworzono też dział do prezentacji sondaży i ankiet, przygotowanych dla hybrydowych widzów. Inne kategorie to: Polska, Świat, Kultura i O nas.

W każdej aplikacji informacje z wybranej kategorii pojawiają się na środku ekranu. W górnej prawej części widz ma stały podgląd nadawanego aktualnie programu dzięki funkcji picture-in-picture. Może też w dowolnej chwili przełączyć obraz do trybu pełnoekranowego poprzez naciśnięcie żółtego przycisku na pilocie. Dodatkowe treści prezentowane są w postaci tekstu, zdjęć i materiałów video. Jak podkreślają same redakcje czołowych programów informacyjnych TVP „Dzięki hybrydzie TVP dowiecie się wszystkiego szybciej, sięgniecie głębiej i zrozumiecie lepiej. Poczujecie tętno każdej informacji”. Wystarczy telewizor z funkcją HbbTV podłączyć do Internetu, by korzystać z dobrodziejstw telewizji hybrydowej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *