TVP rozwija MUX-3 w oparciu o rozwiązania VECTOR

Firma VECTOR wygrała przetarg i dostarczyła do Telewizji Polskiej nową stację czołową do kompresji i multipleksacji programów telewizyjnych w standardzie DVB-T. Rozwiązanie to umożliwia nadawanie przez Telewizję Polską dwóch programów HD (TVP1 HD i TVP2 HD) i sześciu SD (TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna i TVP Rozrywka) w sygnale trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Stacja została wyposażona także w system zarządzania i urządzenia rezerwowe, zwiększające bezpieczeństwo emisji. Dzięki nowej platformie zwiększono liczbę tzw. slotów w MUX-3 z 8 do 10.

Uruchomiony przez VECTOR system zapewnił utrzymanie Telewizji Polskiej wszystkich dotychczasowo nadawanych programów w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, pomimo konieczności opuszczenia przez nadawcę publicznego trzech z czterech slotów w MUX-1.

Wdrożenie firmy VECTOR zostało zrealizowane w oparciu o nowoczesną platformę AVP4000 z unikatowym procesorem światowego dostawcy rozwiązań komunikacyjnych – firmy Ericsson. Jest to najnowszej generacji system kompresji i multipleksacji cyfrowych sygnałów telewizyjnych.

Źródło: VECTOR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *