TVP w hołdzie Bohdanowi Tomaszewskiemu

Po smutnej wiadomości o śmierci legendarnego komentatora sportowego Bohdana Tomaszewskiego, TVP1 HD i TVP Polonia podjęły decyzję o zmianach w swojej ramówce na najbliższe godziny, by przypomnieć i uczcić pamięć tego dziennikarza. Kolejne zmiany wejdą też w życie w dniu pogrzebu.

O Bohdanie Tomaszewskim będzie już w piątek 27 lutego o godzinie 18:30 rozmawiać Agata Młynarska w programie „Świat się kręci”; jej rozmówcami będą syn pana Bohdana – Tomasz Tomaszewski oraz szef TVP Sport i komentator – Włodzimierz Szaranowicz.

W poniedziałek, 2 marca o godzinie 15:50 TVP Polonia pokaże film dokumentalny o red. Tomaszewskim – „W biegu za życia”.

Przypomnijmy, że zmarły w piątek rano, 27 lutego 2015 roku w wieku 93 lat Bohdan Tomaszewski był legendą polskiego dziennikarstwa sportowego. Relacjonował najważniejsze wydarzenia, zwłaszcza wyścigi kolarskie, lekkoatletykę i tenis. Wychował całe pokolenia dziennikarzy sportowych. Jego fascynujących i barwnych komentarzy z 12. letnich i zimowych igrzysk olimpijskich w latach 1956-1980 słuchały miliony kibiców.

Uczestnik Powstania Warszawskiego. Pracę rozpoczął w 1946 roku w „Kurierze Szczecińskim”. Zanim poświęcił się pracy dziennikarskiej był tenisistą, przed wojną m.in. wicemistrzem Polski juniorów. Jeszcze niedawno komentował mecze, był pomysłodawcą turnieju dla młodych adeptów tenisa – Tomaszewski Cup.

Był laureatem wielu nagród dziennikarskich, m.in. „Złotego pióra” i „Złotego mikrofonu”. W 2005 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *