TVP wdraża mobilne dziennikarstwo

Telewizja Polska rozpoczęła wdrażanie infrastruktury technologicznej, która pozwoli na wykorzystanie w produkcji telewizyjnej elementów dziennikarstwa mobilnego (MOJO). Dzięki MOJO możliwy będzie szybki i bezpośredni przekaz z miejsca zdarzenia wprost na antenę. W połowie stycznia odbędzie się cykl specjalistycznych szkoleń MOJO dla dziennikarzy TVP3.

Obecnie w każdym z 16 oddziałów terenowych rozwijane są redakcje internetowe wydające serwisy www skierowane do mieszkańców regionów zasilając je zarówno materiałami wideo z anten, jak i informacjami przygotowanymi wyłącznie z myślą o internautach. Dzięki treściom dopasowanym do internetowego kanału konsumpcji, wykorzystaniu angażujących mechanizmów mediów społecznościowych oraz rozwojowi tzw. dziennikarstwa mobilnego, strony internetowe OTV mają stać się wkrótce lokalnymi serwisami informacyjnymi pierwszego wyboru.

Powyższe zmiany są elementem kontynuacji budowy nowoczesnej oraz silnej i bardziej atrakcyjnej Telewizji Regionów zapowiadanej 17 grudnia 2015 roku przez prezesa TVP.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *