TVP wobec strategicznych wyzwań technologicznych

Jak kształtuje się strategia Telewizji Polskiej w dobie mediów interaktywnych? Czy postępująca konwergencja mediów może być szansą dla nadawcy publicznego? Jak podążać za dynamicznie zmieniającymi się gustami widzów? Wokół tych pytań toczyły się 15-17 marca 2015 roku obrady Kolegium Technicznego i Kolegium Spółki TVP S.A. w Olsztynie.

W konferencji pod hasłem „Wizja, Misja i Strategia Telewizji Polskiej w procesie konwergencji mediów” wzięli udział prezes Zarządu TVP, Juliusz Braun, i członkowie Zarządu Spółki Marian Zalewski oraz Bogusław Piwowar, przewodniczący i członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przedstawiciele Rady Nadzorczej TVP oraz naukowcy i eksperci zajmujący się tematyką mediów interaktywnych. Gościem specjalnym był Simon Fell, dyrektor techniczny Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Gospodarzem dwudniowego spotkania był dyrektor obchodzącego właśnie 10-lecie istnienia oddziału TVP w Olsztynie, Jarosław Kowalski.

Podczas dwudniowej dyskusji przedstawione zostały nowoczesne rozwiązania technologiczne, możliwości biznesowe, otoczenie prawne i finansowe umożliwiające zdefiniowanie kluczowych obszarów rozwoju TVP w kolejnych latach. Debaty dotyczyły przyszłości telewizji publicznej oraz przyszłego odbiorcy oferty programowej w dobie intensywnych zmian na rynku medialnym. Czy będzie on widzem, użytkownikiem czy konsumentem? Co przenikanie się telewizji linearnej i mediów interaktywnych oznacza dla twórców oferty programowej i jakie szanse stwarza multiscreening – na te pytania odpowiedzi szukali uczestnicy dwóch paneli dyskusyjnych prowadzonych przez prof. dr hab. Bohdana Junga (Szkoła Główna Handlowa) i Eryka Mistewicza (Instytut Nowych Mediów).

Celem kolegium zorganizowanego w Olsztynie było zdefiniowanie priorytetów i wskazanie rozwiązań wartych uwzględnienia w strategii TVP na lata 2015-2018. Wymagania współczesnego widza powodują, że Telewizja Polska mierzy się z zasadniczym wyzwaniem, jakim jest zapewnienie dostępu do oferty programowej w każdym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu odbiorczym.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *