TVP: wylosowano kolejność emitowania audycji wyborczych

W sumie 25 godzin nieodpłatnych audycji wyborczych, prezentujących kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zostanie wyemitowanych na trzech antenach telewizji publicznej – w TVP1 i TVP2 po 10 godzin i w TVP Polonia – 5 godzin. We wtorek 21 kwietnia 2015 roku w siedzibie Telewizji Polskiej w obecności pełnomocników komitetów wyborczych wylosowano kolejność emisji materiałów wyborczych.

Pierwszy blok nieodpłatnych audycji wyborczych, prezentujących kandydatów startujących w wyborach prezydenckich rozpocznie się 25 kwietnia o godzinie 6:10 w TVP1. Losowanie komputerowe wskazało, że blok nieodpłatnych audycji otworzy materiał Komitetu Wyborczego Mariana J. Kowalskiego.

W losowaniu ustalono także kolejność emisji materiałów wyborczych w TVP2 i TVP Polonia. W Dwójce pierwszy blok zostanie nadany 25 kwietnia o godzinie 6:30, a w TVP Polonia – 27 kwietnia o godzinie 4:45.

Bloki audycji wyborczych w TVP1 HD i TVP2 HD będą trwały od 10 do 30 minut, a w TVP Polonia – 10 min.

W zależności od czasu trwania poszczególnych bloków w Jedynce każdy z komitetów wyborczych będzie mógł wyemitować spot trwający od 57 sekund do 2 minut i 43 sekund, w Dwójce – od 55 sekund do 2 minut i 44 sekund, a w TVP Polonia – 55 sekund.

Przyjmowaniem materiałów do emisji zajmować się będzie Telewizyjne Centrum Wyborcze.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *