RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec od 1 maja z emisją DAB+ (mapa)

1 maja 2015 roku zostanie uruchomiona czasowa emisja ogólnopolskich programów Polskiego Radia i Polskiego Radia PiK w standardzie T-DAB+ z nadajnika w RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec. Emisja zakończy się za około 5 miesięcy. Do tego czasu powinna rozpocząć się docelowa emisja dla obszaru Bydgoszcz z obiektu Polskiego Radia w Solcu Kujawskim.

Dotychczas cyfrowy sygnał na obszarze Bydgoszcz odbierać można było w Toruniu i okolicach – trwa tam emisja testowa w technologii DAB+ z obiektu SLR Toruń / ul. Moniuszki. Natomiast 23 kwietnia zostanie ona wyłączona, oznacza to, że osoby słuchające radia w technologii DAB+ w Toruniu i okolicach od 23 kwietnia do 1 maja 2015 roku nie będą mogły tego robić (sygnał analogowy będzie cały czas dostępny). Od 1 maja SLR Toruń / ul. Moniuszki wznowi emisję DAB+ z nowymi parametrami.

Aktualizacja: Emisje programów Polskiego Radia i Polskiego Radia PiK w systemie T-DAB+ ruszyły z obiektów RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec i SLR Toruń / ul. Moniuszki dzień wcześniej niż zapowiadano, czyli 30 kwietnia 2015 roku.

RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec
Kanał: 11C (220.352 MHz); Moc: 10 kW; Polaryzacja: V (pionowa)

SLR Toruń / ul. Moniuszki (od 1 maja)
Kanał: 11C (220.352 MHz); Moc: 3 kW; Polaryzacja: V (pionowa)

polskieradiobydgoszcz

Źródło: Polskie Radio PiK

5 Comments on “RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec od 1 maja z emisją DAB+ (mapa)”

  1. No wreszcie!!!
    Może teraz i przyspieszenie nastąpi w Rachocinie (Płock/Rachocin a w zasadzie pod Sierpcem) – etap VI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *