TVP z czterema spektaklami teatralnymi w maju

„Czarna komedia” Barbary Borys-Damięckiej, „Lekkomyślna siostra” Agnieszki Glińskiej, dwa premierowe spektakle rosyjskie: „Życie i los” Lwa Dodina oraz „Wilki i owce” Konstantina Bogomołowa – to majowe propozycje teatralne Telewizji Polskiej.

TVP1 HD, po emisji 5 maja spektaklu „Księżyc i magnolie” w reżyserii Macieja Wojtyszki, zaprasza w tym miesiącu jeszcze na klasyczną komedię angielskiego dramaturga Petera Schaffera pt. „Czarna komedia” w reżyserii Barbary Borys-Damięckiej (19 maja o godzinie 20:20) i telewizyjną wersję spektaklu Teatru Narodowego na podstawie sztuki Włodzimierza Perzyńskiego pt. „Lekkomyślna siostra” w reżyserii Agnieszki Glińskiej (26 maja o godzinie 20:20). W pierwszym ze spektakli na ekranie zobaczymy m.in.: Piotra Fronczewskiego, Jana Machulskiego, Ewę Wiśniewską i Ewę Żukowską, a w drugim zagrali m.in.: Ewa Konstancja Bułhak, Agnieszka Glińska, Krzysztof Stelmaszyk i Łukasz Lewandowski.

TVP Kultura w maju zaprezentuje widzom dwie rosyjskie premiery teatralne: adaptację powieści Wasilija Grossmana, obnażającej zbrodnie stalinowskie i uznawanej za jedno z najważniejszych dzieł literatury rosyjskiej pt. „Życie i los” w reżyserii Lwa Dodina (6 i 13 maja o godzinie 20:20) oraz rejestrację spektaklu, będącego satyrą na społeczeństwo i obyczajowość rosyjską XIX w., według sztuki Aleksandra Ostrowskiego pt. „Wilki i owce” w reżyserii Konstantina Bogomołowa – najgłośniejszego rosyjskiego reżysera średniego pokolenia (27 maja o godzinie 20:20).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *