M. Gaj, J. Dworak i M. Boni nagrodzeni za cyfryzację telewizji naziemnej

Proces cyfryzacji telewizji naziemnej został uznany za Wydarzenie Roku na rynku medialnym, w tegorocznej edycji konkursu Innovation Award Media Trendy, organizowanego przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Nagroda trafiła wspólnie do: Magdaleny Gaj, Prezesa UKE, Jana Dworaka, Przewodniczącego KRRiT oraz Michała Boniego, Ministra Administracji i Cyfryzacji w latach 2011-2013.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 7 maja w Teatrze Polskim w Warszawie, jury konkursu podkreśliło, że proces cyfryzacji telewizji naziemnej dostarczył milionom Polaków „telewizję jutra” i wprowadził wielopłaszczyznowe zmiany dla branży reklamowej i mediowej. Dodatkowe gratulacje złożono za sprawność i profesjonalizm przeprowadzenia tego procesu oraz towarzyszącą mu kampanię informacyjną.

Dla znacznej części odbiorców pojawienie się nowych kanałów było wystarczającym pretekstem do tego, aby odstąpić od dotychczasowych nawyków i chcieć poznać inne oferty. I właśnie od tej indywidualnej decyzji widza i przycisku na pilocie zaczęła się jedna z największych rewolucji na rynku w ub. roku. W domach duże znane już domownikom stacje musiały ustąpić miejsca innym mniejszym, niedostępnym dotąd kanałom. W większości grup docelowych stacje zwane do tej pory niszowymi przekroczyły łącznie 50% poziom udziału w oglądalności – czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody

Cyfryzacja telewizji była jednym z kamieni milowych wprowadzania Polski w „rzeczywistość cyfrową”. Wynikała nie tylko z unijnych zobowiązań, ale spełniała też zarówno potrzebę odbiorców to darmowego odbioru możliwie dużej liczby kanałów a co za tym idzie – korzystania z wielu zróżnicowanych źródeł informacji, ale też poprawiła konkurencyjność na rynku nadawców telewizyjnych, dając także mniejszym operatorom możliwość konkurowania poprzez program i jakość oferty. Był to trudny i skomplikowany proces, dlatego dziękuję wszystkim osobom i instytucjom – a zwłaszcza współnagrodzonym za zaangażowanie i ogromną pracę. Fakt że to wydarzenie zostało uznane za wydarzenie roku pokazuje, że mimo wielu wyzwań podołaliśmy temu zadaniu – komentuje Magdalena Gaj.

Konkurs Innovation Award Media Trendy nagradza wszelkie działania, które wykraczają poza standardową komunikację ze społeczeństwem oraz rozwiązania wykorzystujące innowacje, osiągnięcia nauki, technologii i inżynierii. Podstawowym kryterium oceny jest siła oddziaływania na dany kanał komunikacji, branżę i rynek. Kategoria „Wydarzenie Roku” należy do kategorii specjalnych, obok „Człowieka Roku Mediów” oraz „Medium Roku”.

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *