TVP z nowościami na styczeń i luty 2016

Trzy nowe seriale „Młodzi lekarze”, „Tajemnica jeziora” i „Poldark – Wichry losu” w zimowej ramówce wyemituje TVP1 HD. W ofercie TVP2 HD znajdzie się natomiast nowa produkcja „Tutanchamon”. To tylko niektóre z propozycji Telewizji Polskiej na styczeń i luty 2016 roku.

Widzowie TVP1 HD od 3 stycznia, w niedziele, przez 10 tygodni będą śledzili losy bohaterów nowego serialu dokumentalnego „Młodzi lekarze” zarówno w trudnych momentach w pracy, jak i w ważnych wydarzeniach z życia prywatnego. Premiera o godzinie 21:25. Z kolei od 13 stycznia, w środy o godzinie 20:25, emitowany będzie w Jedynce wyprodukowany w 2015 roku francuski sześcioodcinkowy serial „Tajemnica jeziora”, opowiadający o pracy policjantki z paryskiej brygady kryminalnej.

Dwa dni później, 15 stycznia o godzinie 20:25 TVP1 HD zaprosi widzów na angielski serial obyczajowy „Poldark – Wichry losu” (2015). Bohaterem ośmioodcinkowej serii jest Ross Poldark (w tej roli Aidan Turner), który powraca z amerykańskiej wojny do XVIII-wiecznej Anglii i musi podjąć walkę z kilkoma wyzwaniami, przede wszystkim odzyskać miłość jego ukochanej. W TVP1 HD w ramówce zimowej będzie można oglądać kolejne odcinki czwartej serii „Blondynki”, a także premierowe odcinki seriali: „Klan”, „Wspaniałe stulecie”, „Tysiąc i jedna noc”. Nie zabraknie też nowych odcinków teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia” oraz kolejnych wydań programu „Świat się kręci”.

W Jedynce pojawi się także nowy program publicystyczny. Od 12 stycznia, we wtorki, zaplanowano debaty.

Wydarzeniem ramówki zimowej w TVP2 HD będzie premiera sześcioodcinkowego, wyprodukowanego w 2015 roku, serialu amerykańsko-kanadyjskiego „Tutanchamon”, poświęconego jednemu z najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej tajemniczych faraonów starożytnego Egiptu. Premiera serialu w reżyserii Michaela Vickermana zaplanowana została 21 stycznia o godzinie 21:45.

Wcześniej 17 stycznia o godzinie 20:10, TVP2 HD zaprasza na odcinek specjalny „Sherlock Holmes i upiorna panna młoda”, w którym Holmes i Watson spróbują rozwiązać kolejną frapującą zagadkę w realiach wiktoriańskiej Anglii. W styczniu i lutym emitowane będą w dotychczasowych pasmach premierowe odcinki „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” oraz „Na dobre i na złe”. Sympatycy teleturnieju „Familiada” będą mogli w kolejne soboty i niedziele emocjonować się rywalizacją jego nowych uczestników.

Spośród propozycji kanałów tematycznych warto zarekomendować dwie propozycje TVP Kultura. Od 4 stycznia o godzinie 23:00 w programie „Którędy po sztukę” prezentowane będą najważniejsze dzieła sztuki współczesnej z ostatnich dwudziestu lat. Natomiast od 16 stycznia o godzinie 22:30 rozpocznie się emisja dwunastoodcinkowego brytyjskiego serialu z gatunku conspiracy thriller „Utopia”, opowiadającego historię małej grupy przypadkowych ludzi – fanów intrygującej powieści graficznej „The Utopia Experiments”.

Na początku stycznia w antenach otwartych transmitowane będą Puchary Świata w skokach i biegach narciarskich, mistrzostwa świata w lotach narciarskich, a także europejskie turnieje kwalifikacyjne w siatkówce do igrzysk w Rio de Janeiro. Z każdego z nich – zarówno mężczyzn, jak i kobiet – TVP pokaże po 16 spotkań. W styczniu zaczyna się także cykl WTA, do którego TVP sfinalizowała prawa na kolejny już rok i widzowie będą mogli podziwiać grę Agnieszki Radwańskiej.

Po Nowym Roku nastąpi zmiana nazwy z TVP Regionalna na TVP3. W efekcie na antenach regionalnych pojawiać się będzie coraz więcej programów lokalnych – docelowo każdy z nich ma nadawać aż 16 godzin w ciągu doby. Dobrą zapowiedzią tej zmiany jest wprowadzenie od 4 stycznia nadawanego na żywo 75 minutowego porannego pasma śniadaniowego, zawierającego m.in. najświeższe informacje z regionu, relacje na żywo, przeglądy prasy regionalnej i portali internetowych, rozmowy z gośćmi oraz zapowiedzi najlepszych pozycji programowych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *