TVP ze Strefą Widza dla płacących abonament RTV

Obejrzeć popularny serial przed innymi, nic nie płacić za kultowe seriale sprzed lat, oglądać za darmo wybitne polskie filmy fabularne, dostawać specjalne zniżki i rabaty – oto Strefa Widza, czyli nowa oferta Telewizji Polskiej dla każdego z jej abonentów.

Od piątku 5 grudnia 2014 roku każdy, kto na bieżąco opłaca abonament RTV będzie mógł całkowicie za darmo korzystać z całej premierowej i archiwalnej oferty programowej Telewizji Polskiej dostępnej w usłudze VoD (Video on Demand – wideo na żądanie). VoD TVP to obecnie aż 36 tys. pozycji programowych, archiwalnych i współczesnych, w tym tysiące odcinków prawie 100 seriali, 265 filmów dokumentalnych i 62 filmy fabularne. W dodatku oferta ta z miesiąca na miesiąc poszerza się, zarówno o pozycje bieżące, jaki i kolejne rekonstruowane cyfrowo pozycje z zasobów archiwalnych TVP.

Obecnie każdy, kto zarejestruje się na specjalnym koncie Strefy Widza, a jego płatności abonamentowe zostaną potwierdzone przez Pocztę Polska (co trwać będzie maksymalnie kilka minut) uzyska darmowy dostęp do całych zasobów.

Oznacza to, że tylko użytkownik Strefy Widza będzie mógł bez ograniczeń oglądać:
– jeszcze nie pokazywane na antenach TVP odcinki najpopularniejszych seriali (np. oczekiwany właśnie premierowy serial „Cisza Nad Rozlewiskiem”, a także „M jak Miłość”, „Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz”, „Blondynka”, „Komisarz Alex”, a od wiosny nowe odcinki „Rancza”, „Na dobre i na złe” czy „O mnie się nie martw”);
– 22 historyczne i kultowe seriale („Przygody Pana Michała”, „Kacperek”, „Życie Kamila Kuranta”, „Na kłopoty Bednarski”, „Tulipan”, „07 zgłoś się”, „Alternatywy 4”, „Czterej Pancerni i pies”, „Czterdziestolatek”, „Zmiennicy”, „Stawka większa niż życie”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Wojna Domowa”, „Daleko od szosy”, „Mistrz i Małgorzata”, „Siedem Życzeń”, „Parada Oszustów”, „Przygody psa Cywila”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Dyrektorzy”, „Układ Krążenia”, „Szpiedzy w Warszawie”);
– 30 filmów (w tym np. „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego, „Cztery noce z Anną” Jerzego Skolimowskiego, „Rysa” Michała Rosy, „Żurek” Ryszarda Brylskiego, „Drzazgi” Macieja Pieprzycy, „Komornik” Feliksa Falka, „Jutro idziemy do kina” Michała Kwiecińskiego, „Parę osób, mały czas” Andrzeja Barańskiego, „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, „Ono” Małgorzaty Szumowskiej).

Powodem stworzenia Strefy Widza jest zarówno chęć docenienia i podziękowania wszystkim, którzy zgodnie z prawem na bieżąco opłacają abonament (a czyni tak niespełna 10% Polaków), jak i zachęta dla tych, którzy tego nie robią.

Podstawowym narzędziem usługi będzie proste w obsłudze i przyjazne dla użytkownika specjalne konto w ramach portalu tvp.pl, dzięki któremu będzie też można dowiadywać się o dostępie do kolejnych przedpremierowych seriali, przypomnieć sobie w odpowiednim terminie o możliwości uzyskiwania zniżek na abonament, być informowanym o specjalnych pokazach Teatru TV czy o możliwości wzięcia udziału w wydarzeniach specjalnych takich jak np. tegoroczny pokaz filmu „Miasto 44” na Stadionie Narodowym czy o zniżkach specjalnych dla abonentów w sklepie internetowym (sklep.tvp.pl).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *