TVP zwiększy zasięg MUX-3

Telewizja Polska 20 lutego 2013 roku opublikowała ogłoszenie ex ante dotyczące zwiększenia zasięgu trzeciego multipleksu (MUX-3) na pięciu obszarach wykorzystywania częstotliwości – „Warszawa”, „Szczecin”, „Wisła”, „Rzeszów” i „Elbląg”. W ogłoszeniu Telewizja Polska poinformowała o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Do negocjacji w sprawie zwiększenia zasięgu MUX-3 na pięciu obszarach wykorzystywania częstotliwości  publiczny nadawca zaprosił spółkę EmiTel.

Telewizja Polska zamierza zwiększyć zasięg MUX-3 w okresie od dnia 19 marca 2013 roku do 28 kwietnia 2014 roku na obszarze wykorzystania częstotliwości „Warszawa”, „Szczecin”, „Wisła”, „Rzeszów” i „Elbląg”. Na tych terenach zidentyfikowano obszary, pozbawione cyfrowej telewizji, do których należą m. in. obszary gminy Dukla, Gromnik, Cedynia, Szczyrk, Ujsoły, Rajcza, Węgierska Górka, Istebna, Hoczew, Cisna. Pokrycie tych terenów sygnałem MUX-3 jest możliwe dopiero po wyłączeniu telewizji analogowej (zaraz po wyłączeniu, następnego dnia) z uwagi na brak wolnych częstotliwości – emisja odbędzie się na częstotliwościach zwolnionych przez telewizję analogową.

Wcześniej Telewizja Polska podobne postępowania wszczynała dwukrotnie – 28 września 2012 roku dla obszarów „Żagań” i „Zielona Góra” oraz 30 października 2012 roku dla obszarów „Poznań”, „Gdańsk” i „Iława”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *