„Udręka życia” najlepszą jesienną premierą Teatru TVP

Premierę spektaklu Teatru Telewizji „Udręka życia” Hanocha Lewina w reż. Jana Englerta z Anną Seniuk i Januszem Gajosem obejrzało aż 1 mln 7 tys. widzów (6,2% udziałów). To najlepszy wynik spośród premier teatralnych w jesiennej ramówce TVP1/HD.

W 2013 roku TVP1/HD zaprosiła swoich widzów aż na 11 premierowych spektakli. Najlepszą oglądalność miał wracający po latach i szeroko reklamowany przez media Teatr Sensacji Kobra „Dawne grzechy” 25 listopada br. z widownią 1mln 553 tys. osób i udziałami na poziomie 9,6%. Jeśli chodzi o przedstawienia dramatyczne to najwyższą widownię zyskała premiera „Moralność Pani Dulskiej” – 1 mln 542 tys. widzów, (udziały: 9,5%) pokazana 25 marca br.

Teatr Telewizji zyskuje widzów, w 2013 roku miał ich o prawie 100 tys. więcej, niż w roku 2012. Ta misyjna pozycja programowa Telewizji Polskiej zwiększyła też swoje średnia udziały w poniedziałkowe wieczory z 6,4 do 6,9% i to w sytuacji, gdy na rynku medialnym udziały tzw. wielkiej czwórki: TVP1, TVP2 , Polsat i TVN powoli się zmniejszają na rzecz stacji tematycznych. Przy czym TVP w udziałach traci mniej niż jej komercyjna konkurencja.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *