UKE przeprowadzi rozprawę administracyjną w sprawie obecności TVP na MUX-1

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej dąży do przyspieszenia procesu zwolnienia przez Telewizję Polską S.A. miejsca na multipleksie pierwszym. W tym celu zainteresowani nadawcy zostali zaproszeni do udziału w rozprawie administracyjnej w siedzibie UKE.

W ramach prowadzonego postępowania w sprawie zmiany lub uchylenia decyzji o rezerwacji częstotliwości dla Telewizji Polskiej S.A. (TVP) na pierwszym multipleksie (MUX-1), Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj zaprosiła na rozprawę administracyjną obecnych nadawców programów na MUX-1 oraz nowych nadawców, którzy otrzymali koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie programów w sposób cyfrowy naziemny na MUX-1.

Celem rozprawy, która odbędzie się 10 grudnia br. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jest wyjaśnienie powstałych wątpliwości oraz uproszczenie i przyspieszenie postępowania w sprawie zwolnienia przez TVP miejsc na MUX-1 dla nowych nadawców.

W rozprawie administracyjnej w UKE uczestniczyć będą:
– obecni na MUX-1 nadawcy programów telewizyjnych, tj.: Telewizja Polska S.A., ESKA TV S.A., STAVKA sp. z o.o., Lemon Records sp. z o.o. i ATM Grupa S.A.,
– nowi nadawcy, którzy uzyskali koncesje od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie programów w sygnale MUX-1, tj.: Fundacja Lux Veritatis (program TV Trwam), Stopklatka S.A. (program Stopklatka TV) oraz TV Spektrum sp. z o.o. (program Focus TV).
Nadawcy będą mogli przedstawić swoje stanowiska i wyjaśnienia odnośnie współkorzystania z częstotliwości objętych rezerwacją w ramach MUX-1.

Aktualnie Telewizja Polska S.A. posiada prawo do dysponowania 4/8 całej pojemności MUX-1, a każdy z nadawców komercyjnych: ESKA TV S.A., STAVKA sp. z o.o., Lemon Records sp. z o.o. oraz ATM Grupa S.A. – uzyskał prawo do dysponowania po 1/8 całej pojemności MUX-1.

Postępowanie administracyjne w sprawie zmiany lub uchylenia decyzji rezerwacyjnej Telewizji Polskiej w celu doprowadzenia do zwolnienia miejsca na MUX-1 prowadzone jest z urzędu przed Prezesem UKE od 7 listopada 2013 roku.

Po dokonaniu zmian lub cofnięciu rezerwacji dla TVP możliwe będzie zakończenie pozostałych postępowań i wydanie decyzji o rezerwacji częstotliwości dla nowych nadawców programów na MUX1: Fundacji Lux Veritatis, Stopklatka S.A., TV Spektrum sp. z o.o. oraz TVP (na program TVP ABC).

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *