Urszula Rzepczak korespondentką Polsat News

Urszula Rzepczak będzie stałą korespondentką Polsat News w Rzymie i Watykanie. Jej relacje będą obecne na antenach Polsat News, Polsat News 2 i w „Wydarzeniach” – głównym programie informacyjnym Telewizji Polsat.

Urszula Rzepczak była związana z Polsatem w latach 1996-2005, a od 2005 do 2014 roku była korespondentką Telewizji Polskiej we Włoszech i Watykanie. W tym czasie relacjonowała wydarzenia pontyfikatów trzech papieży: od pogrzebu Jana Pawła II poprzez pontyfikat Benedykta XVI po urzędowanie Franciszka. Kilkakrotnie brała udział w podróżach papieskich w tzw. volo papale, samolocie papieskim, m.in. w pielgrzymkach Benedykta XVI do Polski, Stanów Zjednoczonych czy Ziemi Świętej. Nadawała korespondencje z najważniejszych wydarzeń nie tylko z Włoch, ale także innych państw basenu Morza Śródziemnego. Relacjonowała m.in. wydarzenia związane z zatonięciem statku wycieczkowego Costa Concordia, trzęsienie ziemi we włoskiej L’Aquili, przyłączeni Chorwacji do Unii Europejskiej oraz Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Na bieżąco komentowała wydarzenia społeczno-polityczne we Włoszech w trakcie rządów Romano Prodiego, Silvio Berlusconiego, Mario Montiego, Enrico Letty i Mattea Renziego. Również szeroko relacjonowała wydarzenia związane z działalnością włoskiej Poloni oraz ważne dla naszej historii rocznice bitew pod Monte Cassino.

Przez 9 lat, od 1996 do 2005 roku pracowała w Telewizji Polsat jako prezenter „Informacji” i „Biznes Informacji”, a później „Wydarzeń”. Była również wydawcą, producentem i reporterem programów informacyjnych i publicystycznych, w tym m.in. autorskiego programu o tematyce międzynarodowej „Świat w Obiektywnie”, a także szefową działu zagranicznego programów informacyjnych. Realizowała reportaże i wywiady między innymi z Sofią Loren i Patrickiem Swayze. Autorka ponad stu odcinków programu podróżniczego „Obieżyświat” emitowanego w TV4 i Polsacie, za który otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter. Inicjatorka współpracy Polsatu z telewizją CNN. Odbyła staż w głównej siedzibie CNN w Atlancie w ramach International Professional Program. Realizowała materiały dla programu World Report, emitowanego w CNN International. W 2004 roku została wyróżniona przez CNN za realizację dla CNN World Report reportażu „Tragarze z Kilimandżaro”. W tym samym roku otrzymała stypendium amerykańskiego Departamentu Stanu i brała udział w International Visitors’ Program. Wcześniej pracowała również w „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Solidarność”, „Voyage”, „Globo”, „Claudia” i „Naj”.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia jest orientalistką ze specjalizacją iranistyka. Włada kilkoma językami m.in. angielskim, włoskim, perskim, rosyjskim. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy zagranicznych we Włoszech. Od wielu lat akredytowana dziennikarka w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej i we włoskim MSZ. Jej pasją są podróże, szczególnie Afryka.

Polsat News posiada stałych korespondentów w Berlinie (Tomasz Lejman), Brukseli (Dorota Bawołek), Moskwie (Tomasz Kułakowski) oraz Waszyngtonie (Zuzanna Falzmann). Wszystkie placówki zagraniczne, w tym Rzym (Urszula Rzepczak), są wyposażone w sprzęt umożliwiający realizację wejść na żywo dla anten i programów informacyjnych Telewizji Polsat.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *