US Open Pool przez cały tydzień na żywo w Sportklubie

Od poniedziałku 13 września w Atlantic City rozpoczyna się najbardziej prestiżowa bilardowa impreza w sezonie. Największe gwiazdy dyscypliny walczyć będą o słynną zieloną marynarkę i 300 tysięcy dolarów. Transmisje w Sportklubie!

Sprawdź godziny transmisji US Open Pool w PROGRAMIE TV

US Open Pool to jeden z najstarszych, ale i najbardziej prestiżowych bilardowych turniejów na świecie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1976 roku, a w imprezie wystartowało wówczas zaledwie szesnastu zawodników. Z biegiem lat format rozrósł się tak bardzo, że w bieżącym sezonie o wygraną rywalizowało będzie aż 256 graczy. A rywalizować jest o co, bo pula nagród w Atlantic City wyniesie aż 300 tysięcy dolarów. Zwycięzca otrzyma z niej 50 tysięcy, a finalista będzie musiał zadowolić się połową tej kwoty.

W ubiegłym sezonie z powodu obostrzeń związanych z COVID-19 turniej został odwołany, formalnie więc tytułu bronił będzie zwycięzca imprezy z 2019 roku, Joshua Filler. Niemiec w decydującym spotkaniu pokonał wówczas Wu Chia-Chinga, zostając drugim bilardzistą ze swojego kraju, który triumfował w US Open Pool. Poprzednio sztuka ta udała się w 2002 roku Ralfowi Souquetowi.

Filler walkę o obronę tytułu rozpocznie już pierwszego dnia od potyczki z Amerykaninem, Josephem Blylerem. Shane Van Boening i Earl Strickland, którzy marzą o szóstym triumfie w tych zawodach, w swoich premierowych grach zmierzą się odpowiednio z Francesco Candelą i Adamem Martinem. Z kolei aktualny lider rankingu, Albin Ouschan, na dobry początek zagra ze Scottem Haasem, a Judd Trump, gwiazda światowego snookera, która wystąpi w tegorocznym US Open Pool, skonfrontuje swoje bilardowe umiejętności z Joe Mageem. Wszystkie mecze całej imprezy na żywo wyłącznie w Sportklubie! Przez sześć dni rywalizacji stacja wyemituje łącznie ponad 55 godzin transmisji!

W Atlantic City dużą społeczność zawodników stanowić będą Polacy, którzy w New Jersey stawią się liczną ekipą, będącą mieszanką młodości i doświadczenia. W US Open Pool 2021 nasz kraj reprezentować będą: Daniel Macioł, Konrad Juszczyszyn, Mateusz Śniegocki, Mieszko Fortuński, Radosław Babica, Tomasz Kapłan, Wiktor Zieliński i Wojciech Szewczyk. W dotychczasowej ponad 40-letniej historii turnieju żadnemu Polakowi nie udało się awansować do wielkiego finału. Czy w tym roku ta seria zostanie w końcu przełamana?

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

Największą gwiazdą rozpoczynających się w poniedziałek zawodów będzie Judd Trump, który po raz pierwszy zamieni w oficjalnym meczu stół snookerowy na bilardowy. Anglik, 22-krotny triumfator turniejów rankingowych i mistrz świata z 2019 roku, jest bardzo podekscytowany przed swoim premierowym meczem w US Open Pool – Cieszę się, że fani będą mogli zobaczyć mnie w innym niż snookerowe wydaniu. Obiecuję, że wniosę do turnieju dużo energii i swobody, będę grał z uśmiechem na twarzy, bo też nie będzie ciążyła na mnie żadna presja. Nie mam złudzeń, że zagram i zdmuchnę w pył wszystkich przeciwników, bo taktyczne przestawienie się na inny rodzaj gry będzie trudne. Wierzę jednak, że zaprezentuję się dobrze i na pewno będę starał się zwyciężyć w całym turnieju. Jak Judd Trump spisze się w swoim debiucie w tej prestiżowej imprezie i jak na jego tle zaprezentują się reprezentanci Polski? Odpowiedzi na te pytania wyłącznie w transmisjach Sportklubu!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *