Utwory Jonasza Kofty w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na ostatni koncert w tym sezonie. W najbliższy wtorek 28 listopada w Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z repertuaru Jonasza Kofty. Początek koncertu pt. „Trzeba marzyć” o godz. 19.00. Retransmisja na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie koncertu w radiowym studiu wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Małgorzata Pauka, Joanna Oleś, Katarzyna Kłaczek, Filip Karaś i Mateusz Weber. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najważniejszych utworów z bogatego dorobku Jonasza Kofty (1942-1988) – wybitnego poety, tekściarza, wokalisty i satyryka – autora kilkudziesięciu piosenek, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. W tym tak popularnych, jak m.in. „Wakacje z blondynką”, „Radość o poranku”, „Śpiewać każdy może”, „Jej portret”, „Samba przed rozstaniem”, „Pamiętajcie o ogrodach”, „Taką cię wymyśliłem”, „Autobusy zapłakane deszczem” czy „Kwiat jednej nocy”.

Całość programu poświęconego twórczości bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke z radiowej Jedynki.

Początek we wtorek 28 listopada o godz. 19.00.

Retransmisja na antenie radiowej Jedynki 31 grudnia o godz. 21.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *