Utwory Łucji Prus w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na kolejny koncert – tym razem w żeńskiej obsadzie. W najbliższą niedzielę 11 lutego w Studiu im. Władysława Szpilmana młode wokalistki i śpiewające aktorki wykonają najbardziej znane utwory z repertuaru Łucji Prus. Początek koncertu pt. „Nic dwa razy się nie zdarza” o godz. 21.00. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie koncertu w radiowym studiu wystąpią: Pamela Adamik, Karolina Gwóźdź, Katarzyna Janiszewska, Alicja Juszkiewicz i Katarzyna Osipuk. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali repertuar złożony z najważniejszych utworów z bogatego dorobku Łucji Prus (1942-2002) – piosenkarki popularnej zwłaszcza w latach 60., 70. i 80., która wylansowała tak znane przeboje, jak: „Dookoła noc się stała”, „Nic dwa razy”, „Twój portret”, „W żółtych płomieniach liści”, „Walc chopinowski”, „Tango z różą w zębach”. Pisali je dla niej m.in. Włodzimierz Nahorny, Jonasz Kofta, Jan Wołek i Agnieszka Osiecka, a wokalistka współpracowała z takimi gwiazdami estrady, jak m.in. Alicja Majewska, Jerzy Połomski i grupa Skaldowie.

Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohaterki wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

Początek w niedzielę 11 lutego o godz. 21.00. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *