„VICE” na antenie HBO2

Ruszyła emisja programu dokumentalnego HBO „VICE” prezentującego nowatorskie, ważne, często szokujące reportaże z różnych stron świata. Premiery kolejnych odcinków programu odbywać się będą w niedziele około godziny 22:30 w HBO2. W HBO GO już można oglądać trzy pełne sezony programu „VICE”.

„VICE” to kontrowersyjny program stworzony przez Shane’a Smitha, jednego z założycieli legendarnego czasopisma VICE, oraz Billa Mahera, związanego z HBO amerykańskiego dziennikarza i komika. Pracujący dla „VICE” reporterzy pokazują mroczne i szokujące materiały z całego świata, wykorzystując techniki dokumentu immersyjnego, w którym widzowie za pośrednictwem reporterów zanurzają się w prezentowanych wydarzeniach, obserwując je dzięki specyficznej pracy kamery z subiektywnego punktu widzenia.

Twórcy „VICE” nie boją się być posądzonymi o ekscentryzm, tropią absurdy życia codziennego, które bez strachu pokazują publiczności. W pierwszym sezonie badają m.in. sprawę zabójstw politycznych na Filipinach, rosnącą popularność walk MMA w Senegalu, problemy związane z toksycznymi odpadami pozostawionymi przez armię amerykańską w Iraku czy sytuację milionów kawalerów w Chinach. Wyprawiają się również do Korei Północnej, by zagrać w koszykówkę z samym Kim Dzong Unem. W 2014 roku „VICE” otrzymał nagrodę Emmy dla najlepszego programu telewizyjnego, którego autorzy, jak ujęła to prowadząca galę, „odwiedzają przeróżne miejsca po to, by widzowie nie musieli sami tam jechać”.

Założony w 1994 roku „VICE” to dziś obecne w 34 krajach imperium medialne obejmujące legendarny magazyn, popularną stronę internetową, wydawnictwo, agencję kreatywną, firmę producencką oraz wytwórnię płytową. Wszystkie te podmioty łączy bezkompromisowość i chęć zaprezentowania najciekawszych zjawisk z całego świata. Taki jest również program „VICE”, który nieustannie spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem widowni i krytyków, budząc jednocześnie mnóstwo kontrowersji ze względu na odważne podejście do tematów i bezpośrednie zaangażowanie w obserwowane przez twórców zjawiska.

Premiery kolejnych odcinków programu odbywać się będą w niedziele około godziny 22:30 w HBO2, a powtórki w HBO3 w soboty około godziny 15:00. W serwisie internetowym HBO GO można już oglądać trzy pełne sezony „VICE’a”.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *