VOD.TVP.pl z prawami do transmisji ESPORT NOW 2016

W tym roku polski turniej e-esportowy po raz pierwszy emitowany będzie przez Telewizję Polską na stronach vod.tvp.pl.

ESPORT NOW 2016 odbędzie się 28-29 maja 2016 roku we wrocławskiej Hali Stulecia. To jedno z największych wydarzeń e-sportowych w Polsce, po raz pierwszy realizowane z tak dużym rozmachem. W turnieju wezmą udział czołowi zawodnicy gier: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legend HearthStone oraz StarCraft 2, a pula nagród opiewać będzie na blisko 100 000 zł.

W rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive spotkają się cztery czołowe, zaproszone polskie drużyny: Lounge Gaming, Team AGG (ex-Vexed), noMERCY HyperX oraz Team Refuse. Kolejna czwórka została wyłoniona z otwartych eliminacji na stronie fe challenge.com. Są to między innymi Team INETKOXTV oraz ex PGT Gaming.

W Turnieju League of Legends wezmą udział: zespół Jakuba „Kubona” Turewicza – Illuminar Honor Gaming oraz formacja stworzona przez starych wyjadaczy polskiej sceny, czyli Not Good Anymore z Krystianem „Czaru” Przybylskim na czele. Nie zabraknie też innych, znanych, reprezentujących Polskę na arenie międzynarodowej graczy jak Niq czy Celaver. Podobnie jak w przypadku CS:GO, cztery drużyny zostały zaproszone, a cztery wyłoniono w drodze otwartych kwalifikacji na fechallenge.com.

Zmagania w League of Legends skomentuje w pełni kontrastowy duet: wybuchowy Norbert „Dis” Gierczak, oraz stoicko spokojny Damian „Nervarien” Ziaja. W Counter strike: Global Offensive komentował będzie jeden z największych streamerów na świecie Piotr „Izak” Skowyrski wraz ze swoim telewizyjnym kolegom – Patrykiem „Easym” Dzięciołem.

Na czas turnieju w serwisie sport.tvp.pl uruchomiana zostanie specjalna sekcja dedykowana turniejowi. Widzowie będą mogli obejrzeć za darmo wszystkie mecze z turnieju.

Esport zyskuje wśród młodych coraz większą popularność, większą czasami niż inne sporty. Dostrzegamy to i uważamy, że obowiązkiem telewizji publicznej jest być tam, gdzie skupiają się emocje jej młodszej widowni. Zamierzamy rozwijać naszą obecność w tym segmencie – podkreśla wagę tego wydarzenia Krzysztof Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *