W Radiu Eska ROCK o kryzysie gospodarczym

Już w najbliższą niedzielę 23 lutego br. o godzinie 11:00 na antenie Radia Eska ROCK zostanie podjęty temat kryzysu gospodarczego. Zaproszeni goście, m.in. europosłanka Sidonia Jędrzejczak i ekonomista Cezary Morawski odpowiedzą na nurtujące wszystkich pytania – czy kryzys ekonomiczny został już zażegnany, w jaki sposób rządzący radzili sobie z kryzysem, czy i jakie środki zapobiegawcze podejmuje Parlament Europejski, aby walczyć z załamaniem gospodarczym na świecie.

O kryzysie ekonomicznym od kilku lat słyszy się niemal każdego dnia – zarówno w mediach, jak i na ulicy. Fachowcy regularnie debatują o tym, jak kryzys wpłynął na gospodarkę danego kraju i życie przeciętnego obywatela. W najbliższym, niedzielnym wydaniu „Parlamentarnego Radaru” na antenie Radia Eska ROCK Idalia Tomczak i Konrad Olszewski przybliżą słuchaczom ten budzący wciąż wiele emocji temat. Dowiedzą się, czy i jakie środki walki z kryzysem podjął Parlament Europejski.

Niewątpliwie światowy kryzys gospodarczy poważnie dotknął Wspólnotę Europejską. Ograniczona dostępność kredytów, spadające ceny nieruchomości, wciąż nowe miliardowe straty w bankowości europejskiej oraz spadki wartości walut na giełdach doprowadziły do wzrastającego spadku zaufania, a w konsekwencji do załamania popytu i inwestycji. Jak z kryzysem walczył Parlament Europejski? Czy – zdaniem europosłów – kryzys został zażegnany? Czy i po jakie środki do zwalczania załamania gospodarczego sięga Parlament Europejski?

Najbliższa audycja „Parlamentarnego Radaru” na antenie Radia Eska ROCK poświęcona będzie działaniom Unii Europejskiej w walce ze światowym kryzysem gospodarczym. Gośćmi Idalii Tomczak i Konrada Olszewskiego będą m.in. europosłanka Sidonia Jędrzejczak i ekonomista Cezary Morawski. Fachowcy wyjaśnią trudne zagadnienia dotyczące ekonomii, opowiedzą o projektach i inicjatywach ratunkowych i zapobiegawczych w związku z kryzysem gospodarczym.

„Parlamentarny Radar” to cykliczna audycja publicystyczna, nadawana na antenie Radia Eska ROCK w każdą niedzielę o godzinie 11:00. Tematyka programu jest skoncentrowana głównie wokół tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia gośćmi śledzą przygotowania do wyborów w Polsce i za granicą. Gośćmi w programie są m.in. eksperci specjalizujący się w tematyce Unii Europejskiej i europarlamentarzyści, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Program „Parlamentarny Radar” będzie emitowany na antenie Radia Eska ROCK do końca czerwca 2014 roku. Zapis audio i wideo każdej audycji można znaleźć na specjalnej podstronie serwisu internetowego Radia Eska ROCK, dedykowanej Parlamentowi Europejskiemu. W serwisie tym znajdują się także m.in. materiały reporterskie w formie bloga i fotobloga korespondenta w Brukseli Wiktora Dąbkowskiego.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *