UKE ogłosiło konkurs na MUX-L1 – pewne miejsce dla Telewizji Łużyce

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konkurs na rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz wykorzystywanej w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze rezerwacji Lubań/Jelenia Góra1/Bolesławiec/Chojnów.

Z dniem 20 lutego 2014 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ogłosił konkurs na rezerwację częstotliwości obejmującą kanał TV nr 38 o szerokości 8 MHz, z zakresu 470-790 MHz, przeznaczonej do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w multipleksie telewizji lokalnej, na terenie województwa dolnośląskiego.

Zwycięzca konkursu będzie uprawniony do wykorzystania częstotliwości do dnia 31 grudnia 2020 roku.

Ogłoszenie konkursu
Dokumentacja konkursowa tv lokalna
Załącznik nr 1 – Wzór oferty 470-862 MHz
Załącznik nr 2 – Warunki techniczne

Warto zaznaczyć, że operator MUX-L1 będzie mógł umieścić w multipleksie maksymalnie osiem programów telewizyjnych. W przypadku już nadających MUX-L2 i MUX-L3 takiego ograniczenia nie ma i operatorzy tych multipleksów mogą teoretycznie oferować nieograniczoną ilość stacji telewizyjnych. W ofercie MUX-L1 na pewno będzie oferowany program telewizyjny pod nazwą „Łużyce”.

Przypomnijmy, że wcześniej chęć zostania operatorem MUX-L1 wyrażały trzy spółki – Telewizja Łużyce Sp. z o.o., Pressmedial Sp. z o.o. i TVL Sp. z o.o.

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *