Walka Artur Szpilka – Bryant Jennings w Polsacie Sport

W nocy z 25 na 26 stycznia o godzinie 1:30 Polsat Sport pokaże walkę gladiatorów wagi ciężkiej Artura Szpilki z Bryant’em Jenningsem. Dla polskich kibiców będzie to najgorętsze starcie tej gali. Specjalne materiały reporterskie o przygotowaniach do walki Szpilki zrealizuje Mateusz Borek, który towarzyszy bokserowi w USA. Równie atrakcyjnie zapowiada się walka Mickey’a Garcii z Juanem Carlosem Burgosem o tytuł WBO wagi superpiórkowej.

Artur Szpilka i Bryant Jennings zmierzą się w słynnej nowojorskiej Madison Square Garden. Już ten sam fakt, dodaje ich starciu pewnego smaku. Dodajmy że obaj pięściarze pną się na szczyt wagi ciężkiej i z całą pewnością w niedalekiej przyszłości będą walczyli o tytuły WBO. Obaj jak dotąd są niepokonani. Artur Szpilka może poszczycić się bilansem 16 wygranych walk na zawodowym ringu (12 przez KO), Jennings wygrał 17 walk, w tym 9 przez KO. Po tym pojedynku jeden z nich zazna goryczy porażki, gdyż jak zapowiadają zgodnie remis w tym starciu ich nie interesuje. Faworytem jest Amerykanin, który w rankingach światowych federacji zajmuje czwarte bądź piąte miejsce, Szpilka klasyfikowany jest zdecydowanie niżej. Znając jednak jego nieustępliwość i charakter Polaka z pewnością możemy spodziewać się emocjonującego pojedynku. Walkę zakontraktowano na 10 rund. Polsat Sport pokaże również trzy inne walki tej gali: Mikey Garcia – Juan Carlos Burgos, Sean Monaghan – Matta Vanda i Felix Vardejo – Lauro Alcantar.

Relację z gali Polsat Sport rozpocznie o godzinie 1:30. Widzowie kanału zobaczą ekskluzywne materiały reporterskie, które przygotuje przebywający z Arturem Szpilką w USA Mateusz Borek. W studio gośćmi Pawła Wójcika będą Janusz Pindera i Albert Sosnowski. Pojedynki skomentują Andrzej Kostyra i Andrzej Gmitruk.

Wcześniej bo od 18:20 Polsat Sport pokaże na żywo galę boksu zawodowego ze Stuttgartu, gdzie w walce wieczoru w wadze junior ciężkiej o pas mistrzowski WBO zmierzą się Marco Huck (35-2-1, 25KO) i Firat Arslan (33-6-2, 21KO).

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *