Walka Floyd Mayweather jr – Manny Pacquiao w TVP1 HD

Tylko w Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć pojedynek Floyda Mayweathera juniora z Mannym Pacquiao o tytuł mistrza świata federacji WBC, WBA i WBO kategorii półśredniej. Galę z Las Vegas, podczas której zostanie rozegrana ta walka stulecia pokaże TVP1 HD w nocy z 2 na 3 maja 2015 roku.

Po bardzo długich negocjacjach dwaj wielcy pięściarze wejdą razem do ringu. Walka stulecia to rywalizacja niepokonanego Floyda Mayweathera juniora (47 zwycięstw, 26 KO) z Filipińczykiem Mannym Pacquiao (57 zwycięstw – 5 porażek – 2 remisy, 38 KO). Amerykanin jest uważany za najlepszego boksera globu, a Filipińczyk, który w swoim kraju uchodzi za bohatera narodowego, zdobywał tytuły mistrza świata w aż sześciu kategoriach wagowych.

Mayweather to obecnie czempion wagi półśredniej federacji WBC i WBA, znajduje się na pierwszym miejscu listy najbogatszych sportowców ze 105 mln dolarów dochodu w 2014 roku (m.in. przed Cristiano Ronaldo i LeBronem Jamesem). Pacquiao to mistrz w tej samej kategorii federacji WBO, a we wspomnianym rankingu magazynu „Forbes” jest 11. – 41,8 mln dolarów zysku w 2014 roku. Obaj zarobią także niebotyczne gaże za tę walkę – Mayweather ma się wzbogacić o ponad 100 mln dolarów, Pacquiao – 80 mln dolarów.

Gala co najważniejsze będzie dostępna dla wszystkich – pokaże ją TVP1 HD. Skomentuje ją Sebastian Szczęsny, a studio poprowadzi Marek Rudziński.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *