„Wampiry z Meksyku” na kanale Nat Geo Wild

Kiedy nad meksykańską dżunglą zapada zmrok, miliony nietoperzy wzbijają się w niebo. Wśród nich dwa niezwykłe gatunki – Vampyrum Spectrum i Chrotopterus Auritus. Nie zadowoli ich polowanie na robaki czy ćmy. To mięsożercy, dlatego będą czyhać na znacznie większe okazy. Nikt dotąd nie widział ich w akcji, więc przed twórcami dokumentu naprawdę niełatwe zadanie. Podczas niezwykłej podróży do Meksyku, kanał Nat Geo Wild odkryje nieznane fakty o tych ssakach i pokaże je w wielu niezwykłych sytuacjach.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo Wild

Na świecie jest 13 tysięcy różnych gatunków nietoperzy, ale dwa z nich w szczególności interesują badaczy tych ssaków. To widmowiec wielki i wełnianek uszaty, mieszkające w Ameryce Południowej.

W podróż po nocnym życiu meksykańskiej dżungli zabierze nas fotograf magazynu National Geographic Anand Varma i badacz nietoperzy – doktor Rodrigo Medellina. Za ich sprawą poznamy łowców, którzy w dzień zamieszkują ruiny starożytnego miasta Majów, a w nocy porzucają je, by rozpocząć polowania na swoje ofiary – ptaki, myszy, szczury, a nawet inne nietoperze.

By móc odkryć tajemnice życia tych niezwykłych osobników, trzeba długich godzin i ogromnej cierpliwości. Przydatne będą również najnowocześniejsze technologie, pozwalające na śledzenie nietoperzy i filmowanie ich w nocy. Twórcy filmu w spowitych ciemnością, gęstych lasach i ruinach starożytnego miasta Majów poszukują śladów codziennego życia tych ssaków. Gdzie mieszkają za dnia? Co jedzą? Jak i gdzie polują?

Autorzy filmu „Wampiry z Meksyku” postarają się odpowiedzieć na nurtujące pytania o życie tych gatunków. Spróbują – za pomocą aparatów fotograficznych i kamer – dostrzec to, czego człowiek nie jest w stanie wychwycić gołym okiem, a ich odkrycia przyprawią o dreszcze…

„Wampiry z Meksyku” – premiera w sobotę 2 czerwca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *