Weekend majowy w TVN 7

Długi weekend majowy w TVN 7 to specjalne propozycje programowe, które gwarantują zarówno dobry humor jak i mocną dawkę adrenaliny. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie porcję wyjątkowych wrażeń.

1 maja o godzinie 11:35 pasmo filmowe rozpoczyna film rodzinny „Indianin w kredensie”. Omri (Hal Sardino) obchodzi dziewiąte urodziny. Od swego starszego brata dostaje drewnianą szafkę, od mamy komplet starych kluczy, a jego serdeczny przyjaciel Patrick (Rishi Bhat) ofiarowuje mu w prezencie plastikową figurkę przedstawiającą indiańskiego wojownika. Wieczorem chłopiec robi porządki i zamyka Indianina w szafce. W nocy budzą go dziwne odgłosy, a z szafki dochodzi kołatanie. Otwiera szafkę i odkrywa rzecz niezwykłą, plastikowy Indianin ożył. Teraz każe nazywać się Małym Niedźwiedziem. Omri i Mały Niedźwiedź stają się przyjaciółmi. Chłopiec ukrywa istnienie Małego Niedźwiedzia przed wszystkimi, tylko Patrick dopuszczony jest do tajemnicy. Patrick wpada na pomysł przeprowadzenia kolejnego eksperymentu, tym razem chłopcy zamykają w szafce figurkę przedstawiającą kowboja. Ta również ożywa. Niestety, pomiędzy Indianinem, a kowbojem dochodzi do sprzeczek. Omri stara się ich pogodzić, ale wreszcie zaczyna mieć wątpliwości, czy wolno mu ingerować w sprawy dorosłych ludzi. Mały Niedźwiedź i Boonie mają prawo do niezależnych poglądów, które należy uszanować. Omri czeka, aż jego nowi przyjaciele sami nauczą się wzajemnej tolerancji.

O godzinie 13:35, kultowa komedia z 1954 roku – „Sabrina”. Sabrina (Audrey Hepburn), córka szofera pracującego w domu zamożnych państwa Larrabee, skrycie podkochuje się w młodszym z synów pracodawców. Uwodziciel David (William Holden), jest przeciwieństwem starszego brata, statecznego i zrównoważonego Linusa (Humphrey Bogart). Pewnego dnia ojciec wysyła dziewczynę do Paryża, by nabrała ogłady i wyuczyła się na dobrą służącą. Po kilku latach wraca jako mądra i świadoma swej urody kobieta. Teraz to ona jest obiektem pożądania, a bracia zapominają o majątku i pochodzeniu.

„Kopciuszek: Roztańczona historia” to współczesna wersja bajki ze świetną muzyką i pokazami tanecznymi, którą będzie można obejrzeć o godzinie 20:00. Mary (Selena Gomez) to nowoczesny Kopciuszek, który zamiast szklanych pantofelków woli buty do tańca. Czy jej nowy szkolny kolega – Joey, okaże się Księciem? Czy zdobędzie serce dziewczyny? Czy razem będą tańczyć długo i szczęśliwie?

W piątek o godzinie 20:00 – „Wyspa Skarbów”, która zaczyna się pewnej ponurej i deszczowej nocy, w portowej tawernie prowadzonej przez panią Hawkins (Isla Blair) i jej syna Jima (Christian Bale). Pewnego wieczora pojawia się w niej słynny pirat Billy Bones (Oliver Reed). Tuż za nim przybywają jego wrogowie. Na miejscu dochodzi do bójki, w której Billy Bones zostaje śmiertelnie ranny. Przed śmiercią przekazuje Jimiemu mapę, która pokazuje szlak prowadzący do wyspy, na której Billy ukrył swój skarb. Jim chce go odzyskać, dlatego wraz z grupą przyjaciół wyrusza w pełen niebezpieczeństw rejs. Płyną na pokładzie dowodzonego przez kapitana Smolletta (Clive Wood) statku Hispaniola. Im bliżej są celu, tym więcej mają dowodów na to, że znaleźli się w pułapce. Załoga statku za nic ma swego kapitana, natomiast wielkim szacunkiem darzy jednonogiego Johna Silvera (Charlton Heston). Niebawem okazuje się, że John i jego ludzie to piraci, którzy od dawna poszukują ukrytego przez Billy’ego Bonesa skarbu.

W sobotę, o godzinie 19:30 hitowy film „W rytmie hip-hopu”. Film opowiada historię młodych ludzi z zupełnie różnych środowisk, którzy poznają się dzięki wspólnej pasji, zamiłowaniu do tańca. Sara (Julia Stiles) uczy się tańca klasycznego, Derek (Sean Patrick Thomas) jest mistrzem hip-hopu. Wkrótce ich wspólna fascynacja przeradza się w uczucie. Ta miłość musi przejść wiele ciężkich prób, bowiem młodych kochanków dzieli nie tylko status społeczny, ale i kolor skóry. Bogaty w taneczne sceny film w niczym nie ustępuje innym znanym filmom o tancerzach: Gorączce sobotniej nocy, Dirty Dancing czy Billy Elliott.

A zaraz potem, o godzinie 21:50 – komedia romantyczna „Mickey Niebieskie Oko”. Michael Felgate (Hugh Grant) jest Anglikiem, mieszka w Nowy Jorku, gdzie prowadzi jeden z dwóch najszacowniejszych domów aukcyjnych, Cromwell’s Art House. Ten drugi to oczywiście Sotheby’s. Michael jest zakochany w pięknej nauczycielce, Ginie Vitale (Jeanne Tripplehorn) i postanawia ją poślubić, chociaż ich znajomość trwa zaledwie trzy miesiące. Oświadczyny mają miejsce w chińskiej restauracji. Michael jest przekonany, że Gina go kocha, i że jego propozycja zostanie przyjęta. Rzeczywiście kobieta przyznaje, że odwzajemnia uczucia Michaela, ale wziąć z nim ślubu nie może. Wybranka Michaela jest córką Franka (James Caan), włoskiego restauratora i członka mafii. Dziewczyna obawia się, że jej narzeczony po ślubie wciągnie się w „rodzinne”, czyli mafijne interesy. Ostrzega Michaela, że wystarczy chwila nieuwagi, byle pretekst, drobna choćby uprzejmość, a już do końca życia będzie na usługach mafii…

W niedzielę, o godzinie 9:25 klasyczny western „Na Zachód!”. Tajemniczy rewolwerowiec Con Vallian (Sam Elliott) przyłącza się do rodziny Duncana i Susanny (Tom Conti, Kate Capshaw), farmerów podróżujących po zachodnich równinach. Nieznajomy wielokrotnie staje w obronie swych towarzyszy, chroniąc ich przed bandami rabusiów i opryszków. Czy to możliwe, aby Con narażał dla nich swoje życie zupełnie bezinteresownie?

A o godzinie 20:00 film dla wielbicieli filmów grozy – „Piekielna głębia”. Rekiny mako należą do najbardziej niebezpiecznych drapieżników w oceanie. Są niezwykle silne i wytrzymałe, a w dodatku wskutek eksperymentów genetycznych stworzono ich nową odmianę. Nim zorientowano się, że doświadczenia przyniosły inne niż zamierzone skutki, rekiny zaczęły czynić spustoszenie wśród ludzi.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *