Koncert z okazji 60-lecia Studenckiego Teatru Satyryków w RDC (grafika)

8 maja br. o godzinie 18.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbędzie się koncert „Piosenki nieco starszych kolegów”, będący przypomnieniem dobrej satyry i działalności jednej z najbardziej zasłużonych inicjatyw artystycznych lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych jaką był Studencki Teatr Satyryczny. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RDC.

Koncert „Piosenki nieco starszych kolegów” to spotkanie założycieli Studenckiego Teatru Satyryków, świętującego 60-lecie pierwszego spektaklu i artystów, interpretujących ich twórczość. W koncercie wystąpią: Izabella Bukowska, Katarzyna Dąbrowska, Monika Dryl, Piotr Bajtlik, Tomasz Borkowski, Arkadiusz Brykalski. Współczesną aranżację utworów przygotował zespół pod kierownictwem Urszuli Borkowskiej. Autorką scenariusza i reżyserką koncertu jest Magdalena Smalara.

Goście i słuchacze Polskiego Radia RDC usłyszą nie tylko koncert, ale także następującą po nim rozmowę redaktor RDC Teresy Drozdy z twórcami STS o poetyce tamtych czasów i środowisku w jakim funkcjonowali. W rozmowie rozpoczynającej się o godzinie 19:00 nie zabraknie również wspomnienia takich twórców jak Agnieszka Osiecka, Jan Tadeusz Stanisławski czy Andrzej Jarecki.

Organizatorami koncertu są Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i Polskie Radio RDC.

prrdcplakat

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *