„Weterynarze od dziwnych zwierząt” – premiera na Polsat Viasat Nature

W nowej, sześcioodcinkowej serii dokumentalnej „Weterynarze od dziwnych stworzeń”, dr James Haberfield wraz z zespołem weterynarzy leczą najbardziej niezwykłe zwierzęta Australii. Ta utalentowana grupa lekarzy pracuje 24 godziny na dobę, aby ratować najdziwniejsze i najwspanialsze zwierzęta domowe na antypodach. Premiera programu w poniedziałek, 17 stycznia o 19:55 na kanale Polsat Viasat Nature.

Sprawdź godziny emisji audycji „Weterynarze od dziwnych zwierząt” w PROGRAMIE TV

Zespół weterynarzy i pielęgniarek z gabinetów Unusual Pet Vets działających na terenie Wiktorii, Australii Zachodniej oraz Queensland, leczy każdy rodzaj egzotycznego zwierzęcia – od słodkowodnych krokodyli i gadatliwych papug, przez lotopałanki karłowate, węże, żaby i jaszczurki, aż po niebezpieczne ssaki. Wszystkie te stworzenia są stałymi pacjentami klinik. Wyspecjalizowani lekarze weterynarii muszą opiekować się zwożonymi z okolic dzikimi zwierzętami, jak również zajmować się nagłymi przypadkami i brać udział w wezwaniach do lokalnych ogrodów zoologicznych i oceanariów. W życiu osób zajmujących się dziwnymi stworzeniami nigdy nie jest nudno!

Mieszkający w stanie Wiktoria założyciel klinik Unusual Pet Vets, dr James Haberfield, uwielbia pracę ze wszystkimi gatunkami zwierząt, ale szczególnie interesuje się gadami. Od ósmego roku życia hoduje jaszczurki i węże. Jego kolekcja gadów, którą prowadzi wraz ze swoim ojcem Chrisem, zawiera ponad sto gatunków węży i jaszczurek. Jako ekspert w dziedzinie medycyny i chirurgii niezwykłych zwierząt, James codziennie ma okazję, by pokazać swoją ogromną wiedzę i zdolności. Przeprowadza między innymi operację pytona dywanowego Darwina czy zabieg na malutkiej zeberce zwyczajnej; wykonuje endoskopię agamie brodatej czy pingwinowi królewskiemu; pobiera próbki od ambystomy meksykańskiej czy rzekotki nowogwinejskiej i pytona czarnogłowego. Naprawia także zrobiony ze spinacza aparat dla żółwia lub do leczenia królików wykorzystuje stosowane u ludzi narzędzia do przekłuwania uszu! Dr James zrobi wszystko, by uratować ukochane, niezwykłe zwierzęta swoich klientów.

Pracownikami kliniki w Wiktorii są także: dr Hamish, jeden z niewielu w Australii specjalistów zajmujących się ptakami; dr Shane, znany wśród społeczności hodowców gadów jako „Gadzi lekarz”; dr Michelle, jedna z niewielu lekarek w Australii posiadająca Certyfikat Zaawansowanej Praktyki Weterynaryjnej w Medycynie Zoologicznej. Z kolei w lecznicy znajdującej się w stanie Zachodnia Australia pracują: dr Lucinda, zajmująca się afrykańskimi dzikimi zwierzętami, zwierzętami laboratoryjnymi i mieszkańcami zoo, oraz dr Kelly, która specjalizuje się w medycynie zwierząt egzotycznych oraz uczy kolejne pokolenie studentów weterynarii. Z kolei w klinice w Queensland można spotkać dr Catherine, której szczególnym zainteresowaniem są ptaki. Tak wyspecjalizowany zespół weterynarzy z powodzeniem może leczyć wszystkie niezwykłe zwierzaki!

Dla weterynarzy od dziwnych stworzeń nie ma dwóch takich samych zwierząt, a ich właściciele są również rzadkim gatunkiem… Łączy ich miłość do tych wyjątkowych okazów i zaufanie, jakim darzą najlepszy w Australii zespół weterynarzy.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Nature w PROGRAMIE TV

Premiera serii „Weterynarze od dziwnych stworzeń” odbędzie się w poniedziałek, 17 stycznia o 19:55 na kanale Polsat Viasat Nature. Emisja kolejnych odcinków w dni powszednie o 19:55 lub 20:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *