„Wiadomości naukowe” w Jedynce z prawie 2-mln widownią

„Wiadomości naukowe” to wiedza w pigułce, którą widzom Jedynki przybliża Radek Brzózka. Ostatni odcinek obejrzało 1,9 mln osób. Program emitowany jest w TVP1 HD w niedziele o godzinie 19:20 i powtarzany w soboty o 10:15.

Aeronet i technologie wysokich lotów, robot do zadań specjalnych oraz termosterowalne polimery – zainteresowały aż 1,9 mln widzów (udziały 11,8%). Średnio w październiku „Wiadomości naukowe” oglądało 1,87 mln osób, czyli 12% całej widowni telewizyjnej.

W „Wiadomościach naukowych” prowadzący Radek Brzózka w dynamiczny i przystępny sposób prezentuje zarówno wynalazki powstające w Polsce, jak i za granicą. Skupia się głównie na ich praktycznym zastosowaniu i drodze, jaką trzeba przebyć by osiągnąć sukces. W programie nie brakuje także nowinek technicznych z kraju i zagranicy oraz najbardziej poszukiwanych rozwiązaniach technicznych. W kolejnych odcinkach widzowie dowiedzą się m.in. o: nowych metodach walki z nowotworami, najmniejszym krasnoludku świata, wodnych hologramach oraz nowoczesnych siedzeniach samochodowych.

Program jest realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju i Unią Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *