Widzowie NTC bez kanałów Telewizji Polskiej

15 lutego 2014 roku, tuż przed godziną 13:00, widzowie Naziemnej Telewizji Cyfrowej stracili dostęp do wszystkich kanałów Telewizji Polskiej, za wyjątkiem TVP1 SD, które są oferowane w sygnale pierwszego (MUX-1) i trzeciego (MUX-3) multipleksu. Nie wiadomo co jest tego przyczyną – prawdopodobnie przyczyna awarii leży po stronie Telewizji Polskiej. Można przypuszczać, że awaria jest związana ze zmianami na MUX-1 i MUX-3, które miały miejsce w nocy z 14 na 15 lutego br.

Aktualizacja: Publiczny nadawca poinformował, że przyczyną braku dostępu do kanałów TVP jest awaria zasilania. TVP pracuje nad usunięciem awarii.

Aktualizacja 2: Około 13:55 powróciła większość programów Telewizji Polskiej. TVP Rozrywka również jest dostępna, ale występują problemy z dźwiękiem. Nadal niedostępne są TVP Historia i TVP Kultura – wyświetlane są tylko plansze z logotypami stacji.

Aktualizacja 3: Od około 14:15 dostępne są wszystkie programy Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że Telewizji Polska w MUX-1 oferuje trzy stacje telewizyjne – TVP1, TVP2 i TVP ABC, a w MUX-3 osiem programów telewizyjnych – TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna i TVP Rozrywka.

Widzom nie pozostaje nic innego jak tylko czekać aż Telewizja Polska usunie awarię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *