„Wieczór wyborczy” w Telewizji Polskiej

„Wieczór wyborczy” w Telewizji Polskiej rozpocznie się w niedzielę, 25 października 2015 roku – od godziny 20:30 w TVP INFO, a od godziny 20:55 także w TVP1 HD. Prowadzący – Diana Rudnik, Piotr Kraśko oraz Michał Adamczyk spotkają się z widzami w specjalnie przygotowanym na tę okazję studiu w głównym budynku siedziby TVP w Warszawie.

Pierwsze przybliżone sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych podane zostaną o godzinie 21:00. Będą to dane uzyskane na podstawie deklaracji wyborców opuszczających lokale wyborcze. Goście zaproszeni do studia, m.in. politycy, socjolodzy, politolodzy, publicyści będą na bieżąco komentować te wyniki. Dzięki obecności reporterów TVP w sztabach wyborczych, widzowie będą mieli możliwość poznać „na gorąco” komentarze głównych bohaterów tego wieczoru.

W dalszej części „Wieczoru wyborczego”, oprócz komentarzy ekspertów, uaktualniane będą wyniki wyborów – w tym m.in. wyniki z 50% lokali wyborczych, a później z 90%, w oparciu o dane z tzw. „late poll”. Dzięki nim wiadomo będzie, jak głosowali mieszkańcy poszczególnych województw, jak mężczyźni, a jak kobiety. Na kogo zagłosowali ludzie młodzi i starsi oraz mieszkańcy wsi i miast.

Wyniki wyborów i transmisja „Wieczoru wyborczego” także na portalu www.tvp.info. Przebieg „Wieczoru wyborczego” TVP relacjonować będzie w mediach społecznościowych, w tym na profilu @tvp_info na Twitterze.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *