„Wielka płyta 1972-2018” w Studiu Teatralnym Dwójki

„Wielką płytę 1972-2018” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz, głośne widowisko muzyczne przygotowane na finał wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2014, pokaże TVP2 HD w niedzielę 25 stycznia 2015 roku w Studiu Teatralnym Dwójki.

Agata Duda-Gracz, autorka „Gali rewolucyjnej” i spektaklu „Ja, Piotr Riviere…” podczas minionego Przeglądu Piosenki Aktorskiej zaprezentowała widowisko zatytułowane „Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego”. Widzowie TVP2 HD zobaczą ten galowy koncert pod skróconym tytułem: „Wielka płyta 1972-2018”.

Widowisko „Wielka płyta 1972-2018” to wariacja na temat tuwimowskich strasznych mieszczan, gnieżdżących się w swoich strasznych mieszkaniach. W krzywym zwierciadle satyry oglądamy zwykły (na pozór) blok mieszkalny nr 104 i jego oryginalnych mieszkańców z klatki C. W ten nietuzinkowy poczet wpisują się także: duch dziadka z Luftwaffe i lokalne dewotki, aktywiści społeczni i homofobi, Murzyn-rasista oraz kryptogeje. Pojawia się też stróż. Niczym barejowski Anioł Stróż Depresyjny, przekonuje mieszkańców, że życie jest nic nie warte, nic nie ma sensu i nic im się nigdy nie uda.

W obsadzie: Wojciech Mecwaldowski w głównej roli, Magda Kumorek, Elżbieta Romanowska, Justyna Szafran, Helena Sujecka, Emose Uhunmwangho, Tomasz Schimscheiner, Cezary Studniak oraz Maja Kleszcz i Wojtek Krzak.

„Wielka płyta 1972-2018”

Emisja: niedziela, 25 stycznia, godzina 23:10

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *