Wielkanoc 2015 w Telewizji Polskiej

Wśród kilkuset godzin świątecznego programu TVP aż 40 pozycji związanych jest z Wielkanocą: od papieskiego Urbi et Orbi i uroczystych mszy (w tym ewangelickiej i gospel) przez koncerty, programy poświęcone polskim i chrześcijańskim obrzędom, obyczajom i tradycji (także kulinarnej), po widowiska i filmy fabularne.

Nie zabraknie też jednak po prostu rozrywki dla całej rodziny.

W TVP1 HD warto pamiętać o pokazywanym w Wielki Piątek o godzinie 20:00 premierowym dokumencie Krzysztofa Tadeja „Życie po cudzie” o losach osób, które doświadczyły cudownych zdarzeń lub były ich świadkami, a także o nadawanej o godzinie 21:00 Drodze Krzyżowej z Watykanu. W Wielką Sobotę z kolei na uwagę zasługuje w Jedynce o godzinie 20:35 nakręcony na podstawie bestsellerowej książki amerykański film fabularny „Zabić Jezusa”, a wielkanocny poniedziałek o godzinie 20:25 francuscy „Nietykalni” – komediowe arcydzieło, obejrzane w kinach przez ponad 25 mln Europejczyków.

TVP2 HD z kolei zaprasza na równie ciekawe fabuły: „I że cię nie opuszczę” (Wielki Piątek, godzina 20:05) z Channing Tatum, Rachel McAdams i Jessiką Lange, a zaraz potem – na „Osaczonych” (godzina 21:55) z Seanem Connery i Catheriną Zeta-Jones oraz – w Wielką Sobotę o godzinie 20:05 – na „Zieloną milę” z Tomem Hanksem, a w niedzielę o godzinie 21:45 na „Marley i ja” z Jennifer Aniston i Owenem Wilsonem. Gwoździem poniedziałku będzie zaś w Dwójce zrekonstruowany cyfrowo „Pan Wołodyjowski” Jerzego Hoffmana (godzina 12:25 – część I i 18:40 – część II).

Tym, którzy nie widzieli premiery, warto też polecić „Sen o Warszawie” Krzysztofa Magowskiego – pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o Czesławie Niemenie, który pokaże w Wielki Piątek TVP Rozrywka (godzina 20:15), a następnego dnia TVP Historia (godzina 20:55).

W ofercie TVP Kultura nie zabraknie pereł światowego kina (Wielki Piątek, godzina 20:20 – „Kes” Kena Loacha; Wielka Sobota, godzina 16:05 – „Zawrót głowy” Hitchcocka z Jamesem Stewartem i Kim Novak, godzina 20:25 – musical „Jesus Christ Superstar”; poniedziałek, godzina 20:10 – „Take this waltz” z Michelle Williams), i wspaniałej muzyki (w sobotę Nigel Kennnedy zagra o godzinie 14:25 „Cztery pory roku” Vivaldiego, a w niedzielę – Krystian Zimmerman o godzinie 8:40 – Chopina i Schuberta, zaś w poniedziałek podczas koncertu Johna Williamsa będzie można usłyszeć jego filmowe kompozycje do „Szeregowca Ryana”, „Listy Schindlera”, „Parku jurajskiego”, „Gwiezdnych wojen” czy „Indiany Jonesa” i „Harry Pottera”.

Dzięki TVP Regionalnej możliwe będzie obejrzenie musicalu „Chłopów” wg Reymonta w reżyserii Wojciecha Kościelniaka (niedziela wielkanocna, godzina 11:35 – część I i godzina 23:05 – część II).

Zaś bezpieczną ofertę dla dzieci przygotuje TVP ABC, gdzie prawie wszystkie najsympatyczniejsze stworzenia świata zajmą się świętami, barankami, kurczaczkami, śmigusem i święconką…

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *