„Wielki Test o Polskim Filmie” w TVP1 HD

Telewizja Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na trzecią edycję „Wielkiego Testu o Polskim Filmie”. 28 września 2015 roku w TVP1 HD o godzinie 20:25 zaproszeni do studia goście oraz widzowie sprawdzą swoją filmową wiedzę. Test poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Znani i lubiani miłośnicy filmu, w tym gwiazdy polskiej estrady, sportowcy, dziennikarze będą rozwiązywać test wiedzy o polskim filmie. W studiu pojawią się m.in.: Rafał Królikowski, Łukasz Nowicki, Krystyna Tkacz, Barbara Bursztynowicz, Piotr Machalica, Mieczysław Hryniewicz, Henryk Gołębiewski, Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Anna Gorajska, Katarzyna Ucherska, Borys Lankosz, Mariusz Czerkawski, Tomasz Majewski, Barbara Włodarczyk, Marzena Słupkowska, Krzysztof Ziemiec, Marcin Antosiewicz, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, Magdalena Miśka-Jackowska. Zwycięzcy przeznaczą główną nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł na wybrany przez siebie cel charytatywny. W programie wystąpią Natalia Sikora oraz zdobywca prestiżowej nagrody Grammy – Włodek Pawlik.

Tym razem motywem przewodnim testu będą polskie komedie. Z okazji 40-lecia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przypomniane zostaną fragmenty filmów wybranych z tej okazji przez internautów w kategoriach: Najlepszy film, najlepsza aktorka i najlepszy aktor.

Test jest realizowany we współpracy z Polskim Instytutem Filmowym, który ufundował nagrodę w wysokości 20 tys. zł dla osoby, która najlepiej rozwiąże test on line na stronie Interia.pl. Widzowie mogą też rozwiązywać test w aplikacji Wielki Test TVP.

Program reżyseruje Konrad Smuga, reaktorem odpowiedzialnym jest Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, a producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *